CS Mioveni va efectua şi în această vară cantonamentul centralizat la Cheile Grădiştei.

Georgian Honciu, ultima achiziție

Mijlocașul care a evoluat până acum la FC Fortuna a trecut la gruparea antrenată de Claudiu Niculescu.

Claudiu Niculescu și-a prelungit contractul cu CS Mioveni

Divizionara secundă din Mioveni i-a prelungit până în anul 2016 angajamentul antrenorului Claudiu Niculescu.

Claudiu Niculescu speră să producă surpriza în meciul din Cupa României, cu CFR Cluj: "Putem scrie istorie"

Mioveniul condus de Claudiu Niculescu a învins cu 1-0 pe FC Bihor într-un meci din etapa a 15-a a Ligii a doua, iar fostul jucător al lui Dinamo speră ca echipa sa să facă o surpriză în meciul din Cupă, cu CFR Cluj.

Stamate a debut bine la Fortuna

FC Fortuna Poiana Câmpina s-a impus clar în disputa cu CS Mioveni.

CS Mioveni, victorie în minutul 90, din penalty!

Claudiu Niculescu, tânărul antrenor al celor de la CS Mioveni, continuă seria rezultatelor excelente la echipa argeşeană.

În Cupa României, CS Mioveni a eliminat ASTRA Giurgiu!

Doar antrenorul Claudiu Niculescu şi primarul oraşului Mioveni, Ion Georgscu au fost convinşi că CS Mioveni va elimina pe ASTRA Giurgiu, deţinătoarea Cupei României.

liveTEXT/FC Bihor Oradea - CS Mioveni 0-1

Etapa a Iv-a a ligii secunde este transmisă în format liveTEXT pe LigaB.ro! Rămîi pe site pentru a afla toate detaliile de la meciurile etapei, cu echipe, goluri, faze de poartă, cartonaşe şi înlocuiri!

CS Mioveni – Metalul Reşiţa 0 – 0. Multe ocazii – nici un gol în 270 de minute!!!!

La CS Mioveni este un paradox: echipa antrenată de un fost mare golgheter nu a reuşit ca în trei etape să înscrie măcar un gol! Culmea este că echipa joacă bine, are multe ocazii, dar nu nu a înscris în 270 de minute nici un gol.

liveTEXT/CSM Râmnicu Vîlcea - CS Mioveni 0-0

Etapa a II-a a ligii secunde este transmisă în format liveTEXT pe LigaB.ro! Rămîi pe site pentru a afla toate detaliile de la meciurile etapei, cu echipe, goluri, faze de poartă, cartonaşe şi înlocuiri!