Astăzi se dispută etapa a IV-a a play-offului și play-outului Ligii a 3-a! Vezi aici toate rezultatele!

de bogdanteodorescu | Vineri, 9 Mai 2014, 18:41 | 0 comentarii

Azi se dispută etapa a 4-a a play-offului și play-outului ligii a treia. Vezi toate rezultatele!

SERIA I

Kosarom Paşcani - FCM Dorohoi 0-0
Cetatea Târgu Neamţ - Petrotub Roman 2-1
Aerostar Bacău - Ceahlăul II Piatra Neamţ 2-0
Bucovina Rădăuţi - CSM Moineşti 2-0
Ştiinţa Miroslava - Bucovina Pojorâta
(mîine, ora 18:00)
Sporting Suceava stă.
Clasament Play-off:1.  Petrotub Roman 26p, 2. FCM Dorohoi 25p, 3. Cetatea Târgu Neamţ 21p, 4. Kosarom Paşcani 18p, 5. Ştiinţa Miroslava 16p, 6. Bucovina Pojorâta 13p
Clasament Play-out:1. Aerostar Bacău 21p (23-10), 2. CSM Moineşti 21p (20-16), 3. Ceahlăul II 16p, 4.Bucovina Rădăuţi 15p, 5. Sporting Suceava13p, 6. FCM Bacău 0p

SERIA II

CS Ştefăneşti - Dunărea Călăraşi 1-1
Viitorul Axintele - CS Afumaţi 2-1
Gloria Popeşti Leordeni - FC Voluntari 3-4
Sporting Lieşti - Conpet Cireşu
(mîine, ora 18:00)
Rapid Feteşti - Callatis 2012 Mangalia (mîine, ora 18:00)
Oţelul II Galaţi stă.
Clasament Play-off: 1. FC Voluntari 36p, 2. Viitorul Axintele 24p 3.CS Afumați 23p , 4 CS Ștefănești 17p,  5. Gloria Popești Leordeni 12p, 6. Dunărea Călărași 10p
Clasament Play-out: 1. Callatis Mangalia 25p, 2.Oțelul II 24p, 3. Conpet Cireșu 21p, 4. Sporting Liești 17p, 5. Rapid Fetești 11p, 6. Progresul Cernica 9p.


SERIA III

FC Balş - Juventus Bucureşti 0-1
Viitorul Domneşti - Viitorul Craiova 2-1
CS Baloteşti - Metaloglobus Bucureşti
(mîine, ora 18:00)
CS Vişina Nouă - Inter Clinceni (mîine, ora 18:00)
CS Tunari - Concordia II Chiajna (mîine, ora 18:00)
CS Podari - Dinamo II Bucureşti (mîine, ora 18:00)
Clasament Play-off:1. CS Baloteşti 25p, 2. Juventus Bucureşti 24p, 3.Inter Clinceni 21p, 4. Metaloglobus Bucureşti 18p, 5. Vişina Nouă 17p, 6. FC Balş 13p
Clasament Play-out:  1. Dinamo II 29p, 2. CS Tunari 21p, 3. CS Podari 19p, 4. Viitorul Craiova 18p (19-24), 5. Viitorul Domnești 18p (13-27), 6. Concordia II Chiajna 17p,  

SERIA IV

Millenium Giarmata - Vulturii Lugoj 2-2
FC Hunedoara - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-2
Pandurii II Târgu Jiu - FC Caransebeş 1-3
FCM Reşiţa - Jiul Rovinari 2-1
Ştiinţa Turceni
şi Muncitorul Reşiţa stau.
Clasament: Play-off 1. Nova Mama Mia 231p, 2. FC Caransebeș 27p, 3. FC Hunedoara 19p, 4. Millenium Giarmata 17p, 5.Vulturii Lugoj 16p, 6. Pandurii II  15p
Clasament Play-out: 1. Muncitorul Reșița 24p, 2. Jiul Rovinari 18p, 3. FCM Reșița 17p, 4. Știința Turceni 15p, 5. Minerul Mătăsari 0p, 6. FC Avrig 0p


SERIA V

Şoimii Pâncota - FCM Baia Mare 1-0
FC Arieşul 1907 Turda - FC Zalău 6-1
Unirea Dej - Sănătatea Cluj 2-1
CS Ineu - Naţional Sebiş
(mîine, ora 18:00)
CS Oşorhei - Metalurgistul Cugir (mîine, ora 18:00)
Unirea Jucu stă.
Clasament Play-off: 1. Șoimii Pîncota 30p, 2. Metalurgistul Cugir 26p, 3. Național Sebiș 24p,  4. CS Ineu 12p, 5. FC Baia Mare 12p, 6. FC Oșorhei 9p
Clasament Play-off: 1. Sănătatea Cluj 22p, 2. Unirea Jucu 18p, 3. FC Zalău 17p, 4. Arieșul Turda 16 p, 5. Unirea Dej 8p, FC Maramureș 0p

SERIA VI

SCM Argeş Piteşti - FC Zagon 2-1
Atletic Bradu - Fortuna Poiana Câmpina 1-2
ACS Urban Titu - Conpet Ploieşti 0-1
FCM Câmpina - Chindia Târgovişte 0-3
(la "masa verde", gazdele s-au retras înaintea play-offului)
FC Păpăuţi - FCM Târgovişte (mîine, ora 18:00)
Avântul Reghin stă.
Clasament: Play-off: 1. Chindia Tîrgoviște 34 p, 2. Fortuna Poiana Cîmpina 31p, 3. SCM Argeș Pitești 21p, 4. FC Zagon 15p, 5. Atletic Bradu 14p, 6. FCM Cîmpina 10p
Clasament Play-out: 1. Conpet Ploiești 27p, 2. FCM Tîrgoviște 22p, 3. Urban Titu 18p (18-15), 4. Avîntul Reghin 18 (18-19), 5. FC Păpăuți 17p, Civitas Făgăraș 2p

Tag-uri: liga 3, liga c, rezultate, etapa 4, play-off, play-out,

» Mai multe articole din categoria Seria I

Adauga comentariu:


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu
Pastreaza-ma logat! Recupereaza parola Cont nou

ARTICOLELE CELE MAI ...