Astăzi se dispută etapa a V-a a play-offului și play-outului Ligii a 3-a! Vezi aici toate rezultatele!

de bogdanteodorescu | Vineri, 16 Mai 2014, 19:35 | 0 comentarii

Azi se dispută etapa a 5-a a play-offului și play-outului ligii a treia. Vezi toate rezultatele!

SERIA I

Cetatea Târgu Neamţ - FCM Dorohoi 0-1
Kosarom Paşcani - Ştiinţa Miroslava 2-2
Bucovina Rădăuţi - Ceahlăul II Piatra Neamţ 2-0
Aerostar Bacău - Sporting Suceava 3-1
Bucovina Pojorâta - Petrotub Roman
(azi, ora 18:00)
CSM Moineşti stă.

Clasament Play-off: 1.FCM Dorohoi 28p, 2. Petrotub Roman 26p , 3. Cetatea Tîrgu Neamţ 21p, 4. Ştiinţa Miroslava 20p, 5. Kosarom Paşcani 19p, 6. Bucovina Pojorîta 13p

Clasament Play-out: 1. Aerostar Bacău 24p, 2. CSM Moineşti 21p, 3. Bucovina Rădăuţi 18p 4. Ceahlăul II 16p, 5. Sporting Suceava 13p, 6. FCM Bacău 0p

SERIA II

Dunărea Călăraşi - FC Voluntari 0-2
Gloria Popeşti Leordeni - CS Afumaţi 2-2
Viitorul Axintele - CS Ştefăneşti 0-1
Rapid Feteşti - Conpet Cireşu
(azi, ora 18:00)
Sporting Lieşti - Oţelul II Galaţi (azi, ora 18:00)
Callatis 2012 Mangalia stă.

Clasament play-off: 1. FC Voluntari 39p, 2. CS Afumați 24p (20-16), 3. Viitorul Axintele 24p (13-13) , 4. CS Ștefănești 20p,  5. Gloria Popești Leordeni 13p, 6. Dunărea Călărași 10p

Clasament play-out: 1. Callatis Mangalia 25p, 2.Oțelul II 24p, 3. Conpet Cireșu 21p, 4. Sporting Liești 20p, 5. Rapid Fetești 15p, 6. Progresul Cernica 9p.

SERIA III

Metaloglobus Bucureşti - Juventus Bucureşti 1-0
FC Balş - Inter Clinceni
Partida va fi reprogramată, deoarece terenul a fost impracticabil din cauza ploii.
Concordia II Chiajna - Dinamo II Bucureşti 1-1
Viitorul Domneşti - CS Tunari 1-1
CS Podari - ACS Viitorul Municipal Craiova
(azi, ora 18:00)
CS Vişina Nouă - CS Baloteşti (azi, ora 18:00)

Clasament play-off: 1. FC Baloteşti 28p, 2. Juventus Bucureşti 24p, 3.Inter Clinceni 21p (23-22), 4. Metaloglobus Bucureşti 21p (19-22), 5. Vişina Nouă 20p, 6. FC Balş 13p

Clasament play-out: 1. Dinamo II 33p, 2. CS Tunari 25p, 3. CS Podari 19p (18-17), 4. Viitorul Domnești 19p (14-28), 5. Concordia II Chiajna 18p (16-21), 6. ACS Viitorul Municipal Craiova 18p (19-24)

SERIA IV

Vulturii Lugoj - FC Caransebeş 1-2
Pandurii II Târgu Jiu - Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 2-0
FC Hunedoara - Millenium Giarmata 4-1
FCM Reşiţa - Ştiinţa Turceni 0-0
Muncitorul Reşiţa
şi Jiul Rovinari stau.

Clasament play-off: 1. Nova Mama Mia 31p, 2. FC Caransebeș 30p, 3. FC Hunedoara 22p, 4. Pandurii II  18p, 5. Millenium Giarmata 17p, 6.Vulturii Lugoj 16p 

Clasament play-out: 1. Muncitorul Reșița 24p, 2. Jiul Rovinari 18p (20-14), 3. FCM Reșița 18p (11-7), 4. Știința Turceni 16p, 5. Minerul Mătăsari 0p, 6. FC Avrig 0p

SERIA V

FCM Baia Mare - Metalurgistul Cugir 1-1
Unirea Dej - FC Zalău 0-2
FC Arieşul 1907 Turda - Unirea Jucu 3-0
CS Oşorhei - Naţional Sebiş
(azi, ora 18:00)
CS Ineu - Şoimii Pâncota (azi, ora 18:00)
Sănătatea Cluj stă.

Clasament play-off: 1. Șoimii Pîncota 30p, 2. Metalurgistul Cugir 28p, 3. Național Sebiș 27p, 4. FC Oșorhei 14p, 5.  FC Baia Mare 13p, 6.CS Ineu 12p

Clasament play-out: 1. Sănătatea Cluj 22p, 2. FC Zalău 20p, 3.Arieșul Turda 19 p, 4.Unirea Jucu 18p , 5. Unirea Dej 8p, FC Maramureș 0p

SERIA VI

FC Zagon - Chindia Târgovişte 0-1
Atletic Bradu - SCM Argeş Piteşti 0-0
ACS Urban Titu - FCM Târgovişte 0-2
FCM Câmpina - Fortuna Poiana Câmpina    0-3
(la "masa verde", gazdele s-au retras înaintea play-offului)
FC Păpăuţi - Avântul Reghin (azi, ora 18:00)
Conpet Ploieşti stă.
Clasament play-off: 1. Chindia Tîrgoviște 37 p, 2. Fortuna Poiana Cîmpina 31p, 3. SCM Argeș Pitești 22p, 4. FC Zagon 15p (13-22), 5. Atletic Bradu 15p (17-30), 6. FCM Cîmpina 10p
Clasament: play-out 1. FCM Tîrgoviște 28p, 2.Conpet Ploiești 25p, 3. Urban Titu 19p, 4. Avîntul Reghin 18, 5. FC Păpăuți 17p, Civitas Făgăraș 2p

Tag-uri: liga 3, liga c, rezultate, etapa 5, play-off, play-out,

» Mai multe articole din categoria Liga C

Adauga comentariu:


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu
Pastreaza-ma logat! Recupereaza parola Cont nou

ARTICOLELE CELE MAI ...