Opriţa, al doilea succes pe banca Juventusului

de ionel.lutan | Duminica, 6 Sep 2015, 12:06 | 0 comentarii

Juventus Bucureşti a câştigat clar disputa cu echipa secundă a Viitorului Constanţa.

Juventus Bucureşti s-a impus după pauză, scor 3-1, în disputa de pe teren propriu cu Viitorul II Constanţa. Deşi a prezentat o echipă cu mulţi jucători ai primei echipe, Buzbuchi, Mişelăricu, Gavra, sau Vână printre alţii, constănţenii au trebuit să să se recunoască învinşi în faţa unei formaţii gazdă care a făcut legea după pauză. Dealtfel, în această parte a jocului au fost marcate toate cele patru goluri, Bustea, Bărbulescu şi Stoenac în contul amfitrionilor, respectiv Ionuţ Vână pentru vizitatori. Daniel Opriţa are şanse puncte după două partide şi aşteaptă, acum, meviul de la Boldeşti, cu Petrolistul, pentru a completa un start reuşit de campionat.