liveTEXT Dinamo II - Steaua II 1-0

de ukrainianrazvan | Duminica, 26 Sep 2010, 11:22 | 55 comentarii

Derby-ul echipelor secunde ale celor doi granzi bucureşteni, Dinamo II - Steaua II, este transmis, în format liveTEXT, de site-ul LigaB.ro. Rămâi aici pentru a afla cum evoluează echipa ta favorită!

min. 90+4: Fluier final, Dinamo II se impune cu scorul de 1-0

min. 90+3: Ioniţă iese de pe teren plin de sânge după un contact cu Novak Martinovic

min. 90: Se arată de la margine 4 minute de prelungire

min. 90: L. Rus primeşte cartonaşul galben

min. 89: Ultima schimbare la Dinamo II: intră Albert Alexandru, iese Stănescu

min. 87: Ratare uriaşă a lui Stănescu, acesta trimiţând pe lângă după o centrare de pe partea dreaptă

min. 85: Vătăjelu şutează excelent de la 25 de metri, Curcă scoate de sub transversală

min. 84: Enache intră în locul lui Rusu

min. 82: A. Ionescu reia peste din 8 metri

min. 78: Iese Albu, intră Prodea

min. 77: Lovitură liberă de la 30 de metri executată excelent de Martinovic, Curcă scoate de la vinclu

min. 75: Mustaţă îl încearcă pe Curcă cu un şut de la mare distanţă, portarul dinamovist prinde balonul pe linia porţii

min. 71 - 1-0 - GOL DINAMO II ! Raphael Stănescu execută o lovitură liberă de la 30 de metri, mingea nu este atinsă de nimeni şi intră în poartă 

min. 69: Alexandru Vasile intră în locul lui Anton

min. 68: Centrare periculoasă în careul Stelei II, Mărmăneanu şi Anton trec pe lângă minge, care iese în aut de poartă

min. 67: Diabate este avertizat pentru un fault la Mustaţă

min. 65: Iese Năstăsie, intră Irinel Dumitru

min. 60: Păun execută o lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, Novak respinge balonul din şase metri

min. 58: G. Păun trage de la 25 de metri, însă balonul se scurge pe lângă butul stâng al porţii lui Zapata

min. 57: Bomba lui Andrei Ionescu, de la 30 de metri, izbeşte bara transversală, iar apoi balonul îl loveşte în faţă pe portarul dinamovist şi părăseşte careul 

min. 55: Zie Diabate execută mult peste o lovitură liberă de la 30 de metri

min. 51: Georgian Anton şutează din colţul careului stelist, Novak Martinovic blochează şutul

min. 50: Vătăjelu este avertizat pentru un fault asupra lui Mărmăneanu

min. 47: Alexandru Lazăr este avertizat pentru un fault asupra lui Georgian Păun

min. 46: Începe repriza secundă

min. 45+1: Finalul primei reprize, Dinamo II - Steaua II 0-0

min. 45: De la margine se arată un minut de prelungire

min. 43: Iese Răzvan Cazacu, intră Dorin Mărmăneanu

min. 43: Ioniţă reia cu capul o centrare trimisă de Diabate, Zapata reţine cu uşurinţă

min. 40: Georgian Păun este avertizat pentru un fault dur la Vătăjelu

min. 39: Dinamoviştii cer un henţ la Martinovic, arbitrul Petrescu nu acordă nimic

min. 37: Diabate driblează doi adversari, însă finalizarea este defectuoasă

min. 33: Cazacu trimite un şut de la 25 de metri lateral dreapta, Zapata respinge de lângă bară

min. 30: Şut bun trimis de Stănescu, balonul este deviat şi trece razant pe lângă butul stâng al porţii Stelei

min. 28: Georgian Anton reia din voleu de la aproximativ 22 de metri, columbianul Zapata este la post

min. 27: Raphael Stănescu şutează de la 20 de metri, balonul este deviat şi iese în corner

min. 25: Şut pe jos trimis de Diabate de la 25 de metri, Zapata reţine fără probleme

min. 23: Rusu scapă singur cu portarul, însă este oprit eronat pe motiv de ofsaid

min. 20: Ioniţă trimite o pasă la adversarul său, Rusu, care însă nu profită de cadou şi şutează slab, direct în braţele lui Curcă

min. 16: Rusu îl angajează pe C. Matei, iese Curcă şi reţine din faţa stelistului

min. 10: Meciul este unul plăcut, cu o uşoară dominare din partea dinamoviştilor, însă cu o ocazie uriaşă ratată de Steaua II

min. 6: Albu rămâne singur cu portarul Curcă, însă se grăbeşte şi şutează doar în portarul dinamovist

min. 1: Radu Petrescu a fluierat startul partidei

Dinamo II Bucureşti: Curcă - Homei, Ioniţă, D. Grigore, Diabate - L. Rus, Ştefan - Cazacu (43 Mărmăneanu), Stănescu (89 Albert), G. Păun - Anton (69 Al. Vasile)

Antrenor: Ion Moldovan

Steaua II Bucureşti: Zapata - Mustaţă, Martinovic, Bejan, Vătăjelu - A. Ionescu, Al. Lazăr, C. Matei, Năstăsie (65 Ir. Dumitru) - Albu (78 Prodea), Rusu

Antrenor: Adrian Bumbescu

Tag-uri: steaua ii, dinamo ii, ligab, derby, livetext,

» Mai multe articole din categoria Seria I

COMENTARII (55)

ADAUGA UN COMENTARIU
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:19 | CITEAZA
#55
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:18 | CITEAZA
#54
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
misho22
Comentarii: 30
Trimite mesaj
Profil
02.10.2010, 14:05 | CITEAZA
#53
|w.w.w.sexygirlswallpapers.us| |w.w.w.sexygirlswallpapers.us| |w.w.w.sexygirlswallpapers.us| |w.w.w.sexygirlswallpapers.us|
birghis
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 15:42 | CITEAZA
#52
Pt "andreyciobanul": pe tine te-a facut m@t@ cu un berbec si a iesit un spurcat!!
birghis
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 15:40 | CITEAZA
#51
Sa auzit in ghena De-o galerie mare.. Isi spune armata ultra Se crede cea mai taare.. Am fost la ei acasa, Dar n-au avut noroc! Intai le-am dat la mwie.. Apoi le-am dat si foc!! Pysa-m-as pe tentativa voastra de echipa, astazi va rupe otelul!! Multa mwie steoaia!!!!!
andreystelistul
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:41 | CITEAZA
#50
fii de catele:))))
glemonex
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:30 | CITEAZA
#49
Spurkkatii au luat-o-n buze .. Dinamo e peste oitze la toate capitolele !
reddogs4ever
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:28 | CITEAZA
#48
stelisti = c.e.a.u.s.e.i stelisti = s.p.u.r.c.a.t.i stelisti = a.u.r.o.l.a.c.i stelisti = b.l.a.t.i.s.t.i stelisti = m.i.l.o.g.i stelisti = prostii p.r.o.s.t.i.l.o.r
reddogs4ever
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:23 | CITEAZA
#47
postat de va7y_villa pe 26.09.2010 14:07
Pai Dinamo a trimis jucatori la Dinamo 2 ...iar Steaua 2 a trimis la Urziceni jucatori...deci km asta e diferenta jucatori de la Dinamo sunt de liga a2a ia cei de la Steaua 2 sunt de prima liga ce sa mai zic de cei de la Steaua 1 kre sunt piese...jaavrrelor:)) anul trecut steaua park i a luat 6 din 6 lui dinamo in liga 2 aaj k ciocul mic....atunci nu mai ziceati nimik mai jevrutzelor...
Pe cine a trimis Andone de la Prima echipa ?! ... Homei, Rus, Diabate sunt trasi pe dreapta de mult ... pe Curca ? pai voi nu l-ati trimis pe Zapata ?!... Asta e ... am finalizat o data in portita voastra si a fost suficient ... V-am lasat fara dinti in gura ... Rezultat final 1-0
reddogs4ever
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:18 | CITEAZA
#46
Dinamo II - Stana II 1-0 FORZA DINAMO !!!
dark_jedy_returns
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:16 | CITEAZA
#45
stelisti frustrati, nu mai comentati. Ati pierdut si gata..ce dak suntem mai buni ca voi, asta e . SALUT ! DI-NA-MO !
cosmi24
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:10 | CITEAZA
#44
postat de alexwow pe 26.09.2010 14:07
Suntem peste voi şi la echipele satelit...Suntem peste voi şi la echipele mari!
suntem peste mama ta ! :X
alexwow
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:07 | CITEAZA
#43
Suntem peste voi şi la echipele satelit...Suntem peste voi şi la echipele mari!
va7y_villa
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:07 | CITEAZA
#42
Pai Dinamo a trimis jucatori la Dinamo 2 ...iar Steaua 2 a trimis la Urziceni jucatori...deci km asta e diferenta jucatori de la Dinamo sunt de liga a2a ia cei de la Steaua 2 sunt de prima liga ce sa mai zic de cei de la Steaua 1 kre sunt piese...jaavrrelor:)) anul trecut steaua park i a luat 6 din 6 lui dinamo in liga 2 aaj k ciocul mic....atunci nu mai ziceati nimik mai jevrutzelor...
alexxe
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:03 | CITEAZA
#41
jett pe ma.mele voastre de oi im.putzite si ne.norocite!!!!!!!!!!!!!!
cosmi24
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 14:00 | CITEAZA
#40
mancane`ai p8la ... la toti stelistii !! ;)
idi53
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:51 | CITEAZA
#39
NU VA SUPARATI PE NOI CA SUNTEM MAI BUNI CA VOI! FORZA DINAMO!
kosmyn93
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:44 | CITEAZA
#38
1-0 PENTRU NOI,na kk-tilor că si aici vo tragem,bgmiaş phula-n voi de oi urât mirositoare
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:43 | CITEAZA
#37
postat de badeabogd pe 26.09.2010 13:40
aloleole va f_te STEAUA la echipa mare
ne su.geti la echipa mare ca si anu trecut! MU|E STEAUA!
jon_sionut
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:40 | CITEAZA
#36
m.... dinamooooooooooooooooooooooooo ooooooooo
badeabogd
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:40 | CITEAZA
#35
aloleole va f_te STEAUA la echipa mare
badboyalex
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:37 | CITEAZA
#34
ALE ALE AOOOOO VA F*te DINAMOOO !!! :))
andreystelistul
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:37 | CITEAZA
#33
fii de catele:))))
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:31 | CITEAZA
#32
postat de andreystelistul pe 26.09.2010 13:25
ce sunt dinamovistii???fii de catele care s-au prostituat la greu si s-au nascut inculti.:)))))))fortza steaua.
ia ma MU|E daca noi suntem inculti?atunci antrenorul "fortuit"?patronul pac-pac?banel care este el banel?
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:28 | CITEAZA
#31
gooooooooooooooooooooooooooooo oooolll
andreystelistul
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:25 | CITEAZA
#30
ce sunt dinamovistii???fii de catele care s-au prostituat la greu si s-au nascut inculti.:)))))))fortza steaua.
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:16 | CITEAZA
#29
postat de razvanmilan pe 26.09.2010 13:15
lingeti osu javrelor!! forza rosialbastri!!
^ | Tara ASTA E PLINA DE TA.RANI DE TI.GANI SI DE CI.OBANI DEAIA NU MA MIRA CA STEAUA ARE CEI MAI MULTI FANI!
razvanmilan
Comentarii: 10
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:15 | CITEAZA
#28
lingeti osu javrelor!! forza rosialbastri!!
eu_paul_nr1
Comentarii: 13
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:13 | CITEAZA
#27
www.SEXYMETRU.COM !!!AFLA CAT DE SEXY ESTI!! TESTEAZATI SEXUALITATEA!!!UN SITE UNIC IN ROMANIA WWW.SEXYMETRU.COM Pe www.superfemei.com gasiti cele mai frumoase fete de pe hi5 Pe www.id-fete.in gasiti id-uri de mess de la cele mai frumoase fete din tara
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 13:01 | CITEAZA
#26
postat de bebeasu pe 26.09.2010 12:53
forta steaua
exact ce ziceam mai jos...
bebeasu
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:53 | CITEAZA
#25
forta steaua
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:46 | CITEAZA
#24
Tara ASTA E PLINA DE TA.RANI DE TI.GANI SI DE CI.OBANI DEAIA NU MA MIRA CA STEAUA ARE CEI MAI MULTI FANI!
savibratescu
Comentarii: 30
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:45 | CITEAZA
#23
postat de l0gan pe 26.09.2010 12:00
ce rusine sa fii oa/ie sa i lingi pe toti la coa##ie
frf,judeca,emblema,poza,de sub nike. E ICREDIBIL ca a aparut asa ceva.cum e posibil,ca un,,,suporter'' de-al lu BORCEA,patron DINAMO,un urss caine urss alb,sa urineze,,pipy',pe emblema clubului Steaua,clubul ARMATEI ROMANE UE DACIA,STEMA ROMANIEI UE DACIA ?
mircea89fzr
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:41 | CITEAZA
#22
postat de t0pgun21 pe 26.09.2010 12:08
cum de nu e televizat meciul?
cum de nu e televizat acest el clasico :))
anti.dinamo
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:40 | CITEAZA
#21
postat de vikio pe 26.09.2010 12:12
LA STELISTI MU|E la STELISTI!_)_ LA SPURCATI MU|E LA SPURCATI!_)_ LA BRANZARI MU|E LA BRANZARI!_)_ LA OI MU|E LA OI!_)_
m....lum<<>>....t..a
simply_red
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:36 | CITEAZA
#20
Zapata si Curca la B!! Ce cofetarie!
simply_red
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:34 | CITEAZA
#19
postat de jum4n9aru pe 26.09.2010 11:58
Forza Steaua!... ce rusine sa fi caine sa se pi$he toti pe tine :))
@jum4n9aru Ce rusine sa fii stelist!! Si -B-O-U- fara sa-ti dai seama! Acum se vede ca sunteti multi si -p-r-o-s-t-i-!!
l0gan
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:30 | CITEAZA
#18
mereu campioni cica dar de vreo 5 ani doar _/_ in ghencea poate campioana presei ca la cata publicitate li se face la oi ar trebuii sa fie cel putin campioni mondiali dar pe ei ii bate liverpool II le da gol in sec 28 :))))
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:30 | CITEAZA
#17
HAI BAIETI SA LE CIURUIM SI SATELITU OILOR! LA STELISTI MU|E LA STELISTI!
mido_radu
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:29 | CITEAZA
#16
trup si suflet alturi de culori o echipa ce naste fiori .....forzza Steaua .....
lipy
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:27 | CITEAZA
#15
STELUTZA NOASTRA ARE SUFLETUL CURAT...nu ca dinamo SPURCAT...FORZZA STEAUA :x:x:x MEREU CAMPIONI !!!
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:27 | CITEAZA
#14
la stelisti MU|E la stelisti!
mido_radu
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:25 | CITEAZA
#13
forzza Steaua .....
alexiulian1993
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:22 | CITEAZA
#12
Meciul e pe SPORT-ACTUAL. T K.necesita inregistrarea
l0gan
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:17 | CITEAZA
#11
la dolce astia deja ma enerveaza sigla
vikio
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:12 | CITEAZA
#10
LA STELISTI MU|E la STELISTI!_)_ LA SPURCATI MU|E LA SPURCATI!_)_ LA BRANZARI MU|E LA BRANZARI!_)_ LA OI MU|E LA OI!_)_
l0gan
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:12 | CITEAZA
#9
http://derbyhd.net/dolcesport. html
l0gan
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:12 | CITEAZA
#8
postat de scorpiongab pe 26.09.2010 12:10
dolce sport
:) pe net:d
scorpiongab
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:10 | CITEAZA
#7
postat de l0gan pe 26.09.2010 12:08
stie cineva pe unde sepoate vedea meciul?
dolce sport
t0pgun21
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
26.09.2010, 12:08 | CITEAZA
#6
cum de nu e televizat meciul?