FOTO EXCLUSIV» Vezi aici imagini incredibile cu arbitrul lovit la Juventus-Săgeata

de ukrainianrazvan | Sambata, 27 Noi 2010, 18:00 | 35 comentarii

În minutul 87 al partidei Juventus - Săgeata Năvodari, oaspeţii au marcat pentru 2-0, prin Jianu. Golul a fost validat doar la intervenţia tuşierului, iniţial, centralul lăsînd jocul să continue

În acel moment preşedintele Marian Rusen a coborît în teren pentru a-i cere socoteală acestuia. La doar un minut de la reluarea jocului, Grigore (Juventus) a fost eliminat. Un suporter, preluat de oamenii de ordine la îndemnul preşedintelui Rusen, a scăpat de jandarmi şi a pătruns pe teren, lovindu-l de cîteva ori pe arbitrul partidei. După ce suporterul a fost reţinut, meciul a fost întrerupt, echipele plecînd la vestiare.

"Nu pot să cred, mă voi interesa de ce s-a întîmplat la acest meci, voi cere raportul observatorilor. Nu se poate să se ajungă pînă aici, la o asemenea violenţă. Cauzele sînt multiple"

Vasile Avram, preşedinte CCA

"E incredibil ce se întîmplă, nu îmi vine să cred. Dacă la meciuri de liga a doua unde mai e Poliţie, Jandarmerie se întîmplă aşa ceva, vă daţi seama ce se petrece la meciurile de judeţ?! Arbitrii trebuie să simtă protecţia Comisiei pentru că lor le va fi frică să intre în teren"

Ion Crăciunescu, fost arbitru internaţional

"Proasta organizare a celor de la Juventus a dus la aceste incidente, nu este posibil ca un suporter să pătrundă pe teren şi să alerge 25 de metri fără să fie oprit."

Aurel Şunda, antrenor Săgeata

FOTO: Ştefan Constantin

Tag-uri: sageata navodari, juventus bucuresti, arbitru,

» Mai multe articole din categoria Seria I

COMENTARII (35)

ADAUGA UN COMENTARIU
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:20 | CITEAZA
#35
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:20 | CITEAZA
#34
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:19 | CITEAZA
#33
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
buligadanny
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 20:20 | CITEAZA
#32
bine ia facut !!! Dal dreaq de latrau.
ockiu
Comentarii: 8
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 20:09 | CITEAZA
#31
in nici un caz nu PUMNUL este solutia. DAR ... si cand vezi ca se persista`n prostie parca ti se duce judecata pe apa sambetei. nu`l cunosc pe baiatu' asta de-a luat bataie, in schimb cunosc alti fluierasi (colegi de-ai lui) care te aduc in pragul nebuniei si ce sa vezi peste o saptamana e pus sa conduca un alt meci. poi cand vezi asa ceva parca nici nu-ti mai vine sa te uiti la meci - cu atat mai putin sa te duci pe stadion. spunea cineva ca "afara" nu se intampla asa ceva - FOARTE corect - diferenta ca afara un arbitru' care a gresit grav mai pupa meci in min. 6 luni. la noi e promovat - cel mai concret exemplu` e AVRAM junior (sau lindic mic cum ii zic eu)
jjmihai
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 19:43 | CITEAZA
#30
niste distrusi! felicitari aribtrului pentru prestatie... pentru curajul aratat si pentru cartonasul rosu.
sickpuppyz
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 19:25 | CITEAZA
#29
postat de david27 pe 27.11.2010 18:19
arbitru=spagar,hot etc,a prit bataie pe merit!!!
alt sociopat lash. bataie meriti tu pt modul tau de gandi. intr-o lume civilizata nu se recurge la bataie pt a face dreptate. iar acel pung as de pe teren este din galeria stelei sau a rapidului care are interdicitie de a intra pe teren dupa cum se vb acum pe gsptv. asa ca nu ma mira deloc modul tau de a gandi din moment ce esti "frate" cu acel indivvid infect.
david27
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:20 | CITEAZA
#28
postat de david27 pe 27.11.2010 18:19
arbitru=spagar,hot etc,a prit bataie pe merit!!!
arbitru=spagar,hot etc,a primit bataie pe merit!!!
david27
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:19 | CITEAZA
#27
arbitru=spagar,hot etc,a prit bataie pe merit!!!
rammstein
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:09 | CITEAZA
#26
sa imi bag p&*& in site-ul vostru nu pot citi nici o stire din cauza reclamelor voastre site de C%^&* care nu poti sa citesti nimic ma puteti bana, eu oricum nu mai intru aici in veci
robynho69
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:08 | CITEAZA
#25
e aici iti dau dreptate :)))
tavix
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:07 | CITEAZA
#24
Mersi ca mi-at sters comentariul, mitici becalizati ce sunteti!
sickpuppyz
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 18:03 | CITEAZA
#23
postat de x_zone pe 27.11.2010 15:59
eeeeeeeeee, mai baieti mai, arbitrii astia ar trebui batuti prin divizia A nu pe acolo :)) ce tare-as vrea sa vad cativa centrali din A alergati si batuti, mai ales Avram ala care n-are nicio treaba cu arbitrajul, fluiera doar pt cine da banul, si mai sunt ei cativa, se stiu ei =)) ma sa vezi ce scapam de arbirti corupti cand or fi batuti, ha =))
mi-a deletat gsp comentul anterior. dar nu e problema. iti repet ca esti un an1mal cu o gandire primitiva care merita batut la locul de munca. poate asa iti dai seama.
sickpuppyz
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 17:59 | CITEAZA
#22
moderatorul care mi-a deletat commentul ori e prost ori e de partea acestor animale
sickpuppyz
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 17:57 | CITEAZA
#21
vina este a tuturor romanilor care permit aceste acte an1mal1stice. pana cand nu se schimba mentalitatea de golan si coca.lar tot in mocirla veti trai. majoritatea ati fost prin lume. de ce nu ati luat ce emai bund e acolo? ati luat doar huliganismele si ati adus numai ce-ati furat in tara. mai privit "oamenilor" in tari cu adevarat civilizate, nu in t1gan1a de italia. la americani nu extista c=garduri la nici un meci, si nu exista bataie intre suporteri. legile sunt prea aspre iar oamenii prea civilizati.
jay.84
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 17:25 | CITEAZA
#20
FOTO EXCLUSIV» Vezi aici imagini incredibile cu arbitrul lovit la Juventus-Săgeata unde sunt imaginile incredibile?! in afara d prima poza in care arbitul e p jos, nu am vazut alta poza in care el ar fi batut... penibili!
dj77vld
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 16:59 | CITEAZA
#19
pentru prostii de olteni care comenteaza....arbitrul este oltean de-al nostru. Edi constantinescu. Este inadmisibil ce se intampla!
sirehd
Comentarii: 8
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 16:43 | CITEAZA
#18
oare de ce numai oltenii tin partea agresorului aici? restu romanilor sa fie oameni? cred ca da...
vyol9
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 16:42 | CITEAZA
#17
postat de costiyi pe 27.11.2010 15:17
vina aprtine in totalitate jandarmilor;recalcitrantul sarise gardul si mai incercase o data sa dea in arbitru cu o faza inainte cand li sa acordat oaspetilor un gol ,la o faza litigioasa;apoi la urmatoarea faza ,un jucator al gzdelor a luat rosu.,atunci a inceput iar scandalul ,,.,iar recalcitrantul ,care se afla tot in incita trenului ,a venit si a lovit arbitru...!!!cine e de vina ?/.,jandarmi in loc sa intervin mergeau in jurul arenei ,ei vroiau sa intre pe poarta/..!!!huliganii despre care vorbiti dumneavoastra la meciuri si care fac atmosfera...,nu au ajuns niciodata sa dea in vreun oficial........,problemele sunt cu exigenta jandarmilor.,dar domnilor cand trebui sa actionati nu o faceti....,sa platesca jandarmii acum....
Tu crezi ca sunt 500 de jandarmi la un meci de liga 2?sa blocheze toate gardurile din jurul stadionului?vorbesti si tu sa te afli in treaba
violet_alex
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 16:11 | CITEAZA
#16
@mario_san: total de acord cu comentariul tau... traim intr-o tara de salbatici.
darthmalak
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 16:05 | CITEAZA
#15
Eu nu inteleg mai nimic din acest comentariu. Oi fi plecat de prea mult timp din tara! Din prima fraza a articolului inteleg ca Jianu a marcat la semnalizarea tusierului!!!!!
x_zone
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:59 | CITEAZA
#14
eeeeeeeeee, mai baieti mai, arbitrii astia ar trebui batuti prin divizia A nu pe acolo :)) ce tare-as vrea sa vad cativa centrali din A alergati si batuti, mai ales Avram ala care n-are nicio treaba cu arbitrajul, fluiera doar pt cine da banul, si mai sunt ei cativa, se stiu ei =)) ma sa vezi ce scapam de arbirti corupti cand or fi batuti, ha =))
eugen76
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:33 | CITEAZA
#13
viciau
v3cinu
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:27 | CITEAZA
#12
cum pot sa scap de reclama asta cu renault
vasile_00
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:18 | CITEAZA
#11
Sunt din ce in ce mai multi posesori de arma si din ce in ce mai mafioti arbitrii!!! Va las pe voi sa ghiciti ce se va intampla!!!
mario_san
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:17 | CITEAZA
#10
ma crucesc cand vad ca sunt oameni care cred ca singura cale de rezolvare este violenta fizica sau verbala. Asemenea oameni sunt si aici pe forum.E clar, cu asa specimene nu avem nici o sansa sa scoatem capul. Sper ca echipele a caror suporteri fac asa ceva sa fie excluse, oameni care fac asa ceva sa aibe 3-4 ani de puscarie iar "jiji-uri","padureni","pormumb ici","borcei" si "ianci"sa dispara din viata noastra.
costiyi
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:17 | CITEAZA
#9
vina aprtine in totalitate jandarmilor;recalcitrantul sarise gardul si mai incercase o data sa dea in arbitru cu o faza inainte cand li sa acordat oaspetilor un gol ,la o faza litigioasa;apoi la urmatoarea faza ,un jucator al gzdelor a luat rosu.,atunci a inceput iar scandalul ,,.,iar recalcitrantul ,care se afla tot in incita trenului ,a venit si a lovit arbitru...!!!cine e de vina ?/.,jandarmi in loc sa intervin mergeau in jurul arenei ,ei vroiau sa intre pe poarta/..!!!huliganii despre care vorbiti dumneavoastra la meciuri si care fac atmosfera...,nu au ajuns niciodata sa dea in vreun oficial........,problemele sunt cu exigenta jandarmilor.,dar domnilor cand trebui sa actionati nu o faceti....,sa platesca jandarmii acum....
catalinozaurusrex
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 15:13 | CITEAZA
#8
S-a uitat cineva la poze? Se pare ca suntem rau de tot maipulati. Din 17 poze nu se vad decat 2, restul, vorba aia, e Can-Can... Adica dai click mai departe si tot poza 1 apare sau 2,ma rog, cu toate ca scrie clar ca sutn 17 poze... De k.k.t... atitudinea celor de la gesepe... Ma intreb cat mai stau pe aici...
utaaradan
Comentarii: 29
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:58 | CITEAZA
#7
nu se poate,dar si arbitrii au o mare vina, prin arbitrajele partinitoare (vezi tudor la tg. mures )dar si violenta verbala, a conducatorilor de cluburi. lovirea arbitrului e efectul, nu cauza, cauza e la virful frf si lpf. hai sa n-o dam dupa colt.
rapid19
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:56 | CITEAZA
#6
nu pot sa vad imaginile din cauza rahatuui asta de reclama cu renault
dope
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:46 | CITEAZA
#5
e inadmisibil ce sa intamplat,inse ce fac si arbitrii e prea mult pt un suportel infocat....(nu incerc sa-l scuz pe cel care a batut arbitrul)...dam bani sa vedem fotbal si vedem un arbitru gen Tudor,care strica spectacolul fotbalistic....de asta suntem bataia de joc a echipelor din Europa....asa e valoarea noastra....pana oameni gen clanul Becali,Dragomir,Lupescu,Mircea Sandu,etc. sunt in fotbal,nu avem nicio sansa
dj_livio
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:42 | CITEAZA
#4
bine a facut, sa le rupa mufa la toti arbitrii!
skoda.m
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:40 | CITEAZA
#3
a scapat ieftin! munca jucatorilor si punctele echipelor defavorizate cine le mai da inapoi?
zeusdinolimp
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
27.11.2010, 14:38 | CITEAZA
#2
Vai de capul nostru...Fotbal de calitate nu avem,in schimb avem violenta pe stadioane cat cuprinde... Buna propaganda a fotbalului romanesc...
fancraiova1995