Citeşte AICI un dialog savuros între doi jucători din liga secundă!

de ukrainianrazvan | Duminica, 5 Dec 2010, 14:20 | 10 comentarii

În minutul 60 al meciului CS Mioveni – Arieşul Turda, antrenorul Ionuţ Popa îl trimite în teren pe atacantul Andrei Nilă în locul mijlocaşului Iulian Vladu.

Între jucătorii Baicu de la gazde şi Bucur de la Arieşul a fost un dialog interesant: Bucur: Cine e ăsta care a intrat? Baicu: Este cel mai bun atacant al nostru; n-a jucat până acum că este puţin accidentat. Bucur: Cum îl cheamă? Baicu: Nilă îl cheamă. Bucur: Cine e ăsta, că nici nume de fotbalist nu are... Baicu: Să vezi că ăsta o să vă dea golul! Dialogul a fost povestit cu haz la banchetul din seara meciului, de Ilie Baicu, cel care duminică 5 decembrie a împlinit 36 de ani. În minutul 89 al partidei, Nilă a înscris golul victoriei pentru Dacia Mioveni.

La 36 de ani, Baicu vrea a şasea promovare!

La CS Mioveni doar portarul Iulian Ilie este mai „bătrîn” cu doi ani decât Ilie Baicu. „Imi doresc din toată inima să promovăm campionatul acesta cu CS Mioveni în prima Ligă. Pentru mine ar fi a şasea promovare ca fotbalist. Am promovat de două ori cu echipa de la Stâlpeni în divizia C, de două ori cu Dacia Mioveni, odată în B şi odată în A, şi cu Internaţional Curtea de Argeş în Liga I. Am 36 de ani şi voi juca atâta timp cât mă simt în stare să joc la nivel înalt. Când n-o să mai pot, mă retrag pentru că nu vreau să mă fac de râs. Cu siguranţă, mai pot juca măcar un an, şi aş vrea să o fac în prima Ligă”, spunea Baicu. 

„Puşca şi cureaua lată, ce bărbat sunt deocamdată!”

Sâmbătă seara a fost organizat banchetul de la finalul turului de campionat pe care CS Mioveni l-a terminat pe locul doi, la egalitate cu Petrolul Ploieşti. Au fost prezenţi jucătorii, antrenorii, conducătorii şi apropiaţii echipei, precum şi o parte a membrilor galeriei echipei din Mioveni. Melodia serii pe care jucătorii au cântat-o şi au dansat a fost „Puşca şi cureaua lată, ce bărbat sunt deocamdată!”. Petrecerea a ţinut mult după miezul nopţii, pentru că jucătorii erau deja în vacanţă. 

Autor: Cristian Marinescu

Tag-uri: ilie baicu, cs mioveni, ariesul turda, bucur,

» Mai multe articole din categoria Seria a II-a

COMENTARII (10)

ADAUGA UN COMENTARIU
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:22 | CITEAZA
#10
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
scorpionul1923
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.12.2010, 01:13 | CITEAZA
#9
"Am promovat de două ori cu echipa de la Stâlpeni în divizia C, de două ori cu Dacia Mioveni, odată în B şi odată în A, şi cu Internaţional Curtea de Argeş în Liga I."- "ziaristi"... aiurea...:)))- o data, de doua ori, de trei ori... adjudecat sclavii behaitori. Sau altfel zis: "odata existau ziaristi, acum stau o data, de doua ori si isi fac suma la stana" =)) hai pa, analfabetilor :)))
utaaradan
Comentarii: 29
Trimite mesaj
Profil
06.12.2010, 21:48 | CITEAZA
#8
o sa promoveze sibiul, pt. ca o sa vina sa investeasca NEMTII !!!! daaaa ... NEMTII de la piatra-NEAMT !!!
yan66
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
06.12.2010, 16:11 | CITEAZA
#7
nu va promova nici ei nici petrolul,va promova Sibiul si Oradea! Oradea are cea mai buna echipa din seria a doua,o sa vedeti ca in retur va face ravagii.va amintesc ca manager la Oradea este Marius Vizer,unul dintre oamenii cei mai potenti financiar din Romania!Oradea sigur va promova......
biiii
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
06.12.2010, 12:26 | CITEAZA
#6
postat de alex94gerrard pe 05.12.2010 20:56
Sunt o echipa buna si sunt sigur ca vor promova, ei si Petrolul. Sibiul nu cred ca va rezista pana la final in zona promovabila...
La Sibiu o sa vina nemtii sa investeasca
fan.craiova
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
06.12.2010, 09:34 | CITEAZA
#5
Mult succes argesenilor.E pacat sa nu aveti echipa in liga 1. Va asteptam linga noi .
vvv1916
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
06.12.2010, 07:13 | CITEAZA
#4
Cititi Jurnalul de Fotbal pentru opinii sincere si necenzurate despre fotbalul romanesc si international sau despre sport in general. Nu suntem un tabloid, nu promovam scandaluri intre presedinti analfabeti sau cancanuri cu bombe sexy rasuflate. Nu tinem de nici un trust, nu promovam interesele nimanui. Fotbal in stare pura. Mii de cititori ne-au descoperit deja, si continua sa ne urmareasca in fiecare zi. Cautati Jurnalul de Fotbal pe net, nu dam adrese aici, nu e frumos.
alex94gerrard
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
05.12.2010, 20:56 | CITEAZA
#3
Sunt o echipa buna si sunt sigur ca vor promova, ei si Petrolul. Sibiul nu cred ca va rezista pana la final in zona promovabila...
pony
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
05.12.2010, 18:46 | CITEAZA
#2
suntem subtirei ,dar suntem acolo,sper sa nu fie ca anul trecut.in rest atmosfera frumoasa la meciuri,antrenor carismatic,sarbatori fericite si mai multa munca pe viitor.
parvutanase
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
05.12.2010, 17:27 | CITEAZA
#1
Ba fratilor tot Nila sa va scoata din r***t?