Ultima etapă» Petrolul şi FC Bihor au promovat în Liga I !

de dragosr | Sambata, 4 Iun 2011, 10:25 | 50 comentarii

Ultima etapă din liga secundă a pecetluit promovarea celor de la Petrolul şi FC Bihor, ambele formaţii reuşind victoriile care le-au asigurat un loc în viitoarea ediţie a Ligii I. CS Mioveni şi ACU Arad au fost marile perdante, prima formaţie nereuşind promovarea, în ciuda unei victorii la Turda, iar arădenii retrogradînd în liga a treia.


Seria B2

LiveTEXT/ Petrolul Ploieşti - CSM Râmnicu Vâlcea 2-0

LiveTEXT/ Gaz Metan CFR Craiova - FC Bihor Oradea 2-4

LiveTEXT/ Arieșul Turda - CS Mioveni 3-5

LiveTEXT/ UTA Arad - ACSMU Politehnica Iaşi 2-2

LiveTEXT/ Voința Sibiu - ACU Arad 4-0

FC Argeş - Unirea Alba Iulia 0-1

Seria B1

LiveTEXT/ Viitorul Constanţa - FC Snagov 2-1

LiveTEXT/ Dunărea Galaţi - Săgeata Năvodari 3-0

LiveTEXT/ FC Botoşani - Delta Tulcea 3-7

CS Otopeni - Concordia Chiajna 1-1

Ceahlăul Piatra Neamţ - Steaua II 0-1

Juventus Bucureşti - Gloria Buzău 2-1

CF Brăila - Dinamo II 5-2

Partida Farul Constanţa - Astra II nu se dispută, gazdele nefiind programate din cauza unei datorii neachitate.

Tag-uri: livetext, livetext liga a doua, liga a doua, etapa 30, live,

» Mai multe articole din categoria Seria I

COMENTARII (50)

ADAUGA UN COMENTARIU
dorin1924
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
05.06.2011, 10:23 | CITEAZA
#50
In sfarsit am revenit! Felicitari Bihorului si tututror suporterilor cu bun simt de pe acest site ! astept revenirea grabnica a Uta-ei,Argesului,Timisoarei,Cr aiovei,Corvinului,Resitei,Baia -Mare,Satu-Mare,Constantei,Res itei,Sportului etc sa reinviem divizia A de alatadata..cat despre noi,Petrolul,sper sa facem un sezon bun si sa ramanem in prima liga !
crisfcp
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 18:58 | CITEAZA
#49
ole ole MULTUMIM PETROLULE !!!! sa vina steaua, sa vina steaua, sa vina steaua la PLOIESTI !!!
cossy90
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 18:54 | CITEAZA
#48
Adio serieeeeeee B!!
amstaff
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 18:51 | CITEAZA
#47
Felicitari ! Doua echipe care au parasit liga1 impreuna acum 7 ani, se intorc impreuna ! Singura intrebare... vor pleca impreuna la anul? :)
roro82ro
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 18:01 | CITEAZA
#46
Felicitari tuturor jucatorilor de la FC Bihor. Ma bucur foarte mult pentru aceasta promovare. Cu ceva intariri, sper sa nu stam doar un sezon in Liga I
bmwuty
Comentarii: 19
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 17:20 | CITEAZA
#45
ole ole multumim petrolule!!!!!!!!!!!
mcatalin83
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 15:33 | CITEAZA
#44
cine vorbea...in locul tau as tace din gura...ai uitat cine era Nasul echipelor din Bucuresti? o sa simti din toamna iar suturile in cur de la noi...Fortza Petrolul!
cfrclujole
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 15:19 | CITEAZA
#43
Nu aveti loc unii de altii? Fiecare cu echipa lui. Luati o pauza pana incepe campionatul! Macar atat!
peruschi
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 15:19 | CITEAZA
#42
Prietene ai nevoie de un consult psihiatric! Felicitari Petrolului pentru revenirea in Liga 1!
rapid_visiniu
Comentarii: 25
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 15:18 | CITEAZA
#41
@diegofzr,te rog nu te mai certa cu ei!Petrolul si "U" Cluj sunt doua echipe cu traditie si respectate.Noi avem ce avem cu steaua si dinamo.
aloys_
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:46 | CITEAZA
#40
Tin cu Dinamo, dar vreau sa salut revenirea Petrolului in prima liga, acolo unde-i era locul. 7 ani?... mult, f. mult a lipsit aceasta achipa de traditie a fotbalului romanesc din primul esalon...
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:45 | CITEAZA
#39
Esti pe etnobotanice, crapidistule?
soso_fcpetrolul
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:38 | CITEAZA
#38
postat de flafy pe 04.06.2011 14:11
stadionul e modern da e urat rau! urasc stadioanele englezesti!
DAR NU TE INTREABA NIMENI PE TINE CE PARERE AI DESPREST ADION.E CLAR CA PETROLUL+ U CLUJ AU CELE MAI FRUMOASE STADIOANE DIN TARA
extazy69
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:29 | CITEAZA
#37
Yesteeeeee FC BIHOR!!!!!!!!! Abia astept sa merg la primul meci din Liga 1 al celor de la Bihor, Oradea avea nevoie de asta :D
jongreat
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:27 | CITEAZA
#36
Hai să ridicăm nivelul ligii I, să jucăm fotbal și să facem spectacol pe noul nostru stadion. Sunt din București, dar sper să ajung cât mai curând pe viitorul Ilie Oană. :) Felicitări și Bihorului!
manymany
Comentarii: 16
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:23 | CITEAZA
#35
o veste buna, PETROLUL revine in Liga I, nasii rapidistilor si una mai mult deat rea, PENALTY NEAMT, o blatista ordinaara revine la cooperativa. Am scapat de Tata Padureanu si am dat de Bandituul bandiitilor, Mitocaanul Poortocaliu.
alpin
Comentarii: 20
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:22 | CITEAZA
#34
Bun (re)venit Petrolul si FC Bihor!!! Sper sa nu fiti printre cele 4 viitoare retrogradate!!! Lasati-le pe celelalte doua "promovate"...
antreprenor
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:20 | CITEAZA
#33
asteptam de mult revenirea bihorului in prima liga
flafy
Comentarii: 253
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 14:11 | CITEAZA
#32
postat de soso_fcpetrolul pe 04.06.2011 13:33
PETROLUL a jucat la Strjnic din cauza construirii noului templu prahovean ILIE OANA -stadion englezesc unic in Romania.
stadionul e modern da e urat rau! urasc stadioanele englezesti!
soso_fcpetrolul
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:33 | CITEAZA
#31
postat de cfrclujole pe 04.06.2011 11:45
Oare pe ce stadion joaca? Nu arata deloc bine.
PETROLUL a jucat la Strjnic din cauza construirii noului templu prahovean ILIE OANA -stadion englezesc unic in Romania.
dblock
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:32 | CITEAZA
#30
Felicitari Petrolul, de cand asteptam ca Ploiestiul sa aibe echipa lui in liga 1, nu cum a facut Astra, prima data s-a dat drept fc sau cs ploiesti zicand ca e urmasa petrolului, ca sa aibe suportul fanilor iar mai apoi si-au schimbat numele. Cat ma bucur ca nu am tinut cu ei. Acum sper sa ramana in prima liga.. Asa cum a zis cineva mai jos, sper sa revina si UTA la anul, sa scapam de toate echipe fc dambu scuipan cur care au aparut ca ciupercile dupa ploaie si strica toata liga 1. Eventual si sportul ...ehe , vremuri.
bogdan1407
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:28 | CITEAZA
#29
ahahaaa:)))))))..vine iar ''ceaclau''..e retrogradata de acu'
soso_fcpetrolul
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:25 | CITEAZA
#28
VREM PETROLUL IN EUROPA..STADION NOU ...FORZA PETROLUL http://www.youtube.com/watch?v =-WDsH1TfUg8&feature=related
flow72
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:06 | CITEAZA
#27
imi era dor de un Fc Bihor-U'' acu o sa fie mult mai fain ca e in prima liga ')respect U'' sa speram ca si Timisoara ramane in liga 1'
ronaldo666
Comentarii: 13
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 13:00 | CITEAZA
#26
ma bucur pt petrolu
flafy
Comentarii: 253
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:59 | CITEAZA
#25
postat de flow72 pe 04.06.2011 12:46
dupa 7 ani Bihorul si Petrolul se intorc in liga 1;)
felicitari si sa ramaneti cat mai mult in prima liga
raka0210
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:57 | CITEAZA
#24
Bravo Bihor! Bravo si Petrolul, zau ca-s satul de tot felul de sate si echipe de tarani care cum vin asa si pleaca. Asteptam UTA... sper ca nu foarte mult.
cfrclujole
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:53 | CITEAZA
#23
E gata. Bine ati venit in Liga1 !
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:52 | CITEAZA
#22
postat de berege pe 04.06.2011 12:47
In august cica va fi gata stadionul Petrolului... va fi un stadion foarte modern :) Mircea Sandu a spus ca daca va fi gata la timp, Nationala va juca pe el un meci din preliminariile CE.
Acum am auzit si eu ca e ultimul meci pe stadionul acesta. Bravo Bihor, bravo Petrolul, va asteptam in Liga1.
narcis_ny
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:50 | CITEAZA
#21
imi pare bine ca revin in liga 1 fostii stelisti de la chiajna si petrolul : pompiliu stoica, florentin dumitru, oprita, petre marin, trica, laurentiu dinita. cinste lor desi au ajuns la o varsta
berege
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:47 | CITEAZA
#20
postat de ligax pe 04.06.2011 11:47
Cred ca pe stadionul lor. Nu am auzit sa-si faca Petrolul stadion, numai cei de la Astra.
In august cica va fi gata stadionul Petrolului... va fi un stadion foarte modern :) Mircea Sandu a spus ca daca va fi gata la timp, Nationala va juca pe el un meci din preliminariile CE.
flow72
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:46 | CITEAZA
#19
dupa 7 ani Bihorul si Petrolul se intorc in liga 1;)
ratzy
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:38 | CITEAZA
#18
postat de flafy pe 04.06.2011 12:35
abea astept Petrolul si FC Bihor in prima liga! mai ales ca Petrolul va avea si stadion, apropo la Oradea s-a refacut tribuna 2??ca r fi pacat sa fie stadionul plin si acolo sa nu fie nimeni...
se tot "lucreaza" la el din 2003 :D
flafy
Comentarii: 253
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:35 | CITEAZA
#17
abea astept Petrolul si FC Bihor in prima liga! mai ales ca Petrolul va avea si stadion, apropo la Oradea s-a refacut tribuna 2??ca r fi pacat sa fie stadionul plin si acolo sa nu fie nimeni...
flafy
Comentarii: 253
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:32 | CITEAZA
#16
postat de alecs555 pe 04.06.2011 12:26
aaa crd ca m-am prins de schema....din ce cauza bate tulcea la botosani......sageata navodari nu are cum promova si ei spera sa mearga in liga 1 de pe locul 4 sau sa joace un baraj ceva dupa cum propunea FRF-ul....hmmmmmmmmmm.....miro ase a blat
ba nu ca Delta are asigurat locul 4
otzelu_gang
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:32 | CITEAZA
#15
postat de alecs555 pe 04.06.2011 12:21
:)) da si asta :)) de obicei castiga acasa
deja nu ti'a iesit...:( inspira'te de aici: 1 1171 Anglia - Elvetia 04.06.2011 18:45 1 1.3 2 1176 Islanda - Danemarca 04.06.2011 21:45 2 1.65 3 1224 (TG)Rusia - Armenia 04.06.2011 18:00 P2.5 1.7 4 1738 Valladolid - Alcorcon 04.06.2011 21:00 1 1.35 5 1730 Celta - Cartagena 04.06.2011 21:00 1 1.45 6 1178 Portugalia - Norvegia 04.06.2011 23:00 1 1.3.
vladutzzz89
Comentarii: 18
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:27 | CITEAZA
#14
postat de ligax pe 04.06.2011 11:37
Daca o fi cel de la Steaua
ala e! marele oprita...acolo mai joaca si pompiliu stoica si florentin dumitru!
alecs555
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:26 | CITEAZA
#13
aaa crd ca m-am prins de schema....din ce cauza bate tulcea la botosani......sageata navodari nu are cum promova si ei spera sa mearga in liga 1 de pe locul 4 sau sa joace un baraj ceva dupa cum propunea FRF-ul....hmmmmmmmmmm.....miro ase a blat
alecs555
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:21 | CITEAZA
#12
postat de otzelu_gang pe 04.06.2011 12:15
ai jukt pe ei a? :D
:)) da si asta :)) de obicei castiga acasa
otzelu_gang
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:15 | CITEAZA
#11
postat de alecs555 pe 04.06.2011 12:13
pfff....ce bataie isi ia fc botosani :(
ai jukt pe ei a? :D
alecs555
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:13 | CITEAZA
#10
pfff....ce bataie isi ia fc botosani :(
otzelu_gang
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:11 | CITEAZA
#9
petrolul isi face stadion dinaintea astrei...
flow72
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 12:04 | CITEAZA
#8
Petrolu are stadion nou nout...;) Fc Bihor Oradea in liga 1 !!! inimile noastre cantan'n cor Fc Bihor !!! anu trecut a lasat U''pe muioveni in liga a2'a ...anu asta e randul nostru :)))
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:47 | CITEAZA
#7
Cred ca pe stadionul lor. Nu am auzit sa-si faca Petrolul stadion, numai cei de la Astra.
cfrclujole
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:45 | CITEAZA
#6
Oare pe ce stadion joaca? Nu arata deloc bine.
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:40 | CITEAZA
#5
Cred ca doar in B1 sunt ceva probleme, aici nu cred.
cfrclujole
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:39 | CITEAZA
#4
Astia cum stau cu licentele?
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:37 | CITEAZA
#3
Daca o fi cel de la Steaua
cfrclujole
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:36 | CITEAZA
#2
Nu stiam ca Oprita e la Petrolul
ligax
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
04.06.2011, 11:33 | CITEAZA
#1
Petrolul si Bihorul in Liga1.