S-au bucurat degeaba! FC Bihor nu a primit licenţa pentru Liga I

de cristi.voinea | Luni, 6 Iun 2011, 20:54 | 86 comentarii

Clubul FC Bihor, care a promovat în Liga I la finalul campionatului recent încheiat, nu a primit licenţa pentru a evolua în sezonul 2011/2012 al primului eşalon fotbalistic, informează un comunicat al Federaţiei Române de Fotbal (FRF), postat pe site-ul oficial.

Ceahlăul, Petrolul, Concordia Chiajna, CS Mioveni, FC Bihor Oradea, CSU Voinţa Sibiu, AFC Săgeata Năvodari, AFC Botoşani, FC Viitorul Constanţa şi UTA Arad au fost cele zece cluburi cel mai bine clasate la finalul turului ediţiei trecute a Ligii a II-a, care au solicitat licenţă pentru prima ligă. Dintre acestea, Voinţa Sibiu, Săgeata Năvodari, FC Botoşani, UTA Arad şi Viitorul Constanţa nu au primit-o din partea Comisiei pentru Acordarea Licenţei Cluburilor.

Voinţa şi Săgeata au contestat această decizie, iar Comisia de Apel le-a admis memoriile. În cazul FC Bihor, directorul de licenţiere al FRF, Viorel Duru., a făcut apel, iar acesta a fost admis, astfel că i s-a refuzat licenţa grupării bihorene.

Astfel, echipele nou-promovate Ceahlăul, Concordia şi Petrolul vor putea evolua în Liga I în sezonul viitor, în timp ce FC Bihor va aştepta Comitetul Executiv al FRF din 20 iunie, care va lua în discuţie o eventuală schimbare a ROAF-ului.

În aceeaşi situaţie cu FC Bihor mai sunt vicecampioana FC Timişoara şi Gloria Bistriţa (locul 14 în Liga I). Cele două formaţii nu au primit licenţa pentru sezonul 2011/2012 al Ligii I tot după ce Viorel Duru a făcut apel al decizia Comisiei pentru Acordarea Licenţei Cluburilor. FC Timişoara nu a primit licenţa pentru datorii la bugetul statului şi faţă de clubul Benfica Lisabona din transferul fundaşului Laszlo Sepsi. Gloria Bistriţa nu a primit licenţa pentru datorii la buget.

Însă LPF poate propune Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Fotbal modificarea ROAF astfel încât echipele care nu au primit licenţa să evolueze în sezonul viitor în Liga I, o decizie în acest sens urmând a fi luată în şedinţa executivului FRF din 20 iunie.

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, săptămâna trecută, pentru MEDIAFAX, că instituţia pe care o conduce va propune modificarea Regulamentului de de Organizare a Activităţii Fotbalistice (ROAF) până luni: "Obligatoriu vom face propunere din partea LPF către FRF pentru Timişoara, Bistriţa şi Bihor".

Mediafax

Tag-uri: fc bihor, licenta, promovare,

» Mai multe articole din categoria Seria a II-a

COMENTARII (86)

ADAUGA UN COMENTARIU
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:17 | CITEAZA
#86
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:17 | CITEAZA
#85
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
haldan4ever
Comentarii: 42
Trimite mesaj
Profil
28.04.2012, 13:17 | CITEAZA
#84
Probabil cele mai profitabile ponturi din Romania le gasiti numai pe www.pont1x2.com, oferim zilnic meciuri free cu incredere de peste 85%.
soso_fcpetrolul
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 13:59 | CITEAZA
#83
http://www.youtube.com/watch?v =SSkFSgy5gXI&feature=channel_v ideo_title cei mai tari
eugen_oci_1992
Comentarii: 16
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 13:58 | CITEAZA
#82
Calmati'va oameni buni ca nu rezolvati nimic aici. Vedem in 20 care e decizia finala oricum nu de noi depinde. Problema e ca daca nu am primit acum licenta nu o primim nici la anu nici la anu nici la anu deci ce rost mai are sa jucam fotbal ?
milansteaua40
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 13:35 | CITEAZA
#81
postat de dorelu pe 06.06.2011 23:43
intr-un campionat al transilvaniei unde ar juca echipe de traditie si infiintate acum 100 de ani ! CFR , U , POLI , BIHOR ,TG MURES , BRASOV , UTA , SATU MARE , BAIA MARE , BISTRITA , SIBIU , HUNEDOARA , ALBA IULIA ! ar fi un campionat perfect ! fara mioveni , branesti , chiajna , otopeni !
si cine termina prima unde promoveaza ,in B???
flafy
Comentarii: 253
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:55 | CITEAZA
#80
postat de dinnobolique pe 07.06.2011 11:34
Esti cumva ofticat? Dar macar nu mai fa afirmatii neadevarate! Netoiu nu are nici o legatura CS Dacia Mioveni, echipa este a Consiliului Local! Daca esti chiar asa de disperat si ai nevoie de o lama iti ofer un Orbit!
pai normal ca ma oftic cand vad ca FC Bihor a promovat pe teren si un orasel fara suporteri vine in locul ei in liga 1
hojanovici
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:46 | CITEAZA
#79
;x
hojanovici
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:45 | CITEAZA
#78
DOAR IN ROMANIA SE INTAMPLA ASA CEVA...Hai Bihoru
morphstar
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:33 | CITEAZA
#77
Cine are datorii la stat, jucatori, cluburi nu are ce cauta in aceasta competitie. Clubul daca are datorii ( credite ) la banci pe termen de 10 / 20 / 30 de ani depinde de club si de ce investitii a facut ( Arsenal stadion nou ) are rate lunare, datorii mai sunt si cand un om de ex. Abramovici care a investit sute de milioane, clubul ii este dator lui ca persoana, nu sunt considerate datorii fata de ce discutam noi aici. La noi sunt datorii catre stat, jucatori, echipe, ce creaza probleme in licentiere. Dupa parerea mea ar trebui audit anual pentru cele 18 echipe care urmeaza sa joace in esalonul 1, daca sunt probleme mars in C.
cheloo52
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:31 | CITEAZA
#76
We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!!
cheloo52
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:30 | CITEAZA
#75
We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!! We don't care , We don't give a f*ck , It's not aboul money , It;s not about luck !!!
el_fuerte
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:24 | CITEAZA
#74
postat de gfb1980 pe 06.06.2011 22:12
sunt un ''fanatic'' suporter stelist care de 10 ani locuiesc in timisoara si sincer merg pe stadion doar ptr spectacolul facut de galeria de pe peluza sud ...tot RESPECTUL PTR EI , au cintat la acel memorabil 8-1 ptr steaua, au cintat pe ploaie sau vant ... si stau si ma intreb : oare acesti minunati suporteri merita ca echipa lor sa fie retrogradata ??? ...
Lasa frate ca si asa au ajuns acolo printr-o alta magie,de ce nu a ajuns Poli in Liga 1 promovand pe bune?Tot felul de fuziuni,schimbari de nume,oare numai asa se poate la noi?Inainte de fuziunea aia,nu vedeai atata lume la stadion,decat cand jucau cu UTA si atunci ca sa faca scandal..lasa-ma cu Tm,ca mi-e greatza de atitudinea lor,suporteri care erau plini de ei pana nu demult..
blaustein
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 12:18 | CITEAZA
#73
postat de puma20 pe 06.06.2011 21:42
dece la noi e ca la NIMENI...cluburi precum BARCA ,REAL MADRID,MANCHESTER si altele cu datorii de sute si sute de milioane de euro nu au probleme iar noi nici macar in liga nationala nu poti sa joci, fotbalul e o afacere faci parte din cooperativa existi nu faci parte esti distrus vezi cazul Timisoarei!!! POLI SUNTEM NOI.....
Ai auzit tu vreun club de fotbal sa faca scandal ca echipele alea de care zici tu, nu le-au platit banii la vreun transfer sau ceva? Ma refer aici la datoriile catre partenerii de intrecere. Datorii la stat,banci, nu ma pronunt.
vladyb19
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 11:58 | CITEAZA
#72
Catre "suporterii" lui mioveni : uitati-va bine la poza aia... atatia oameni o sa aveti voi la toate meciurile la un loc...
dinnobolique
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 11:35 | CITEAZA
#71
postat de flafy pe 06.06.2011 21:54
sper sa promoveze FC Bihor o echipa care provine dintr-un oras mare,cu suporteri,cu stadion(sper sa redaca tribuna a2a ca prea mult timp au stat asa cu ea in paragina)decat o echipa provenita dintr-un orasel cu o fabrica mare si cu un actionar de kkt(netoiu)
Intereseaza-te mai bine cum a luat Otelul Galati Campionatul cu bani de la Netoiu daca iti e asa drag :)
dinnobolique
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 11:34 | CITEAZA
#70
postat de flafy pe 06.06.2011 21:54
sper sa promoveze FC Bihor o echipa care provine dintr-un oras mare,cu suporteri,cu stadion(sper sa redaca tribuna a2a ca prea mult timp au stat asa cu ea in paragina)decat o echipa provenita dintr-un orasel cu o fabrica mare si cu un actionar de kkt(netoiu)
Esti cumva ofticat? Dar macar nu mai fa afirmatii neadevarate! Netoiu nu are nici o legatura CS Dacia Mioveni, echipa este a Consiliului Local! Daca esti chiar asa de disperat si ai nevoie de o lama iti ofer un Orbit!
hofer
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 10:58 | CITEAZA
#69
Mare placere miar face sa joace CFR cluj ,UTA,Poli etc la Unguri
hofer
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 10:57 | CITEAZA
#68
Aici o sa se ajunga sa jucam la Unguri. Romania se destrama.
hofer
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 10:51 | CITEAZA
#67
Nu-i bai ne ducem la Maghiari, sau face-m Liga Transilvania-Banat
britishoi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:19 | CITEAZA
#66
timisoara si craiovva au facut divizari in plin campionat ca sunt patronii lor smecheri. uiti cand pentru craiova a modificat mitica regulamentul sa se joace la severin? iti inteleg supararea dar totusi fi realist.
britishoi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:17 | CITEAZA
#65
frate am fost si in sibiu si in cluj si in mirobolanta timisoara te rog sa ma crezi k gasesti mult mai multi tigani decat aici vreau sa imi spui si tu ce echipe sunt de traditie din ardeal in afara de uta fara suparare.. aa ca e echipa orasului asta e partea a 2a dar asta nu insemna ca este de traditie.
britishoi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:12 | CITEAZA
#64
nu mai visati cai verzi pe pereti singura echipa de traditie din cele pomenide de tine este UTa Ps:si Tg mures e recent infiintata. in rest bistrita si brasov sunt echipe de duzina ce au reusit sa se mentina in prima liga.
dorelu
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:12 | CITEAZA
#63
postat de britishoi pe 07.06.2011 00:09
@dorelu ce echipe de traditie de peste 100 ani visesi mestere?poli,hunedoara si alba iulia sunt alte echipe infiintate recent.Cfr doar datorita lui nea arpi a ajuns unde a ajuns anii trecuti,pana atunci era o echipa de liga 3a(exact ca branesti si chiajna). nu mai mancati k k despre bucuresti ca mai devreme sau mai tarziu toti ajungeti aici.
daca nu cunosti sa nu comentezi ! te rog sa te documentezi !
dorelu
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:10 | CITEAZA
#62
de ce joaca steaua , dinamo sau rapid in lig 1 ? cum au primit licenta ? de ce nu face DURU contestatie ? are frica de tigani ? daca ar fi dupa dreptate , nu ar trebui sa exista fotbal in romania ! si nu numai ! cum poate sa existe o societate , un club , sau o firma fara datorii ! le desfiintam pe toate ?
britishoi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
07.06.2011, 00:09 | CITEAZA
#61
@dorelu ce echipe de traditie de peste 100 ani visesi mestere?poli,hunedoara si alba iulia sunt alte echipe infiintate recent.Cfr doar datorita lui nea arpi a ajuns unde a ajuns anii trecuti,pana atunci era o echipa de liga 3a(exact ca branesti si chiajna). nu mai mancati k k despre bucuresti ca mai devreme sau mai tarziu toti ajungeti aici.
dorelu
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:43 | CITEAZA
#60
intr-un campionat al transilvaniei unde ar juca echipe de traditie si infiintate acum 100 de ani ! CFR , U , POLI , BIHOR ,TG MURES , BRASOV , UTA , SATU MARE , BAIA MARE , BISTRITA , SIBIU , HUNEDOARA , ALBA IULIA ! ar fi un campionat perfect ! fara mioveni , branesti , chiajna , otopeni !
lau72
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:40 | CITEAZA
#59
Made in ROMANIA ! o echipa si-a castigat dreptul de a juca in liga 1 pe teren ,si nu joaca , cat de penibil poate fi sa nu ii anunti pe oameni cu cateva zile inainte ca nu au drept de joc in liga 1 , s-au bucurat oamenii aia degeaba
dorelu
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:37 | CITEAZA
#58
exista o solutie ! infiintarea campionatului transilvaniei ! cred ca ar fi peste cel al miticilor cu mult ! atunci ar participa steaua , dinamo si rapid in fiecare an in liga campionilor ! rusine sa va fie romani de bucuresti !
adhi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:28 | CITEAZA
#57
Alt inteligent care stie mai bine cat avea Oradea datorie. Pentru datorii s-au platit ca si in cazul rapiduletului tau re-esalonat bai blegule. Daca nu e ok fiti fair play si retrogradati in mortii mamii voastre.
sirehd
Comentarii: 8
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:12 | CITEAZA
#56
postat de adhi pe 06.06.2011 21:23
Bai pu.la FC Oradea a platit 6 miliarde de lei datorii doar pentru a-i fi acordata licenta. Stii tu in mortii ma.tii ca nu se ocupa nimeni?
avea 30 de miliarde licenta, stadionul nu are turnicheti, sala de forta si o peluza e pe cale sa se darame...cum vrei sa ia licenta, prostu pulii??? de ce plm se investeste serios in fotbal???aici e problema, imi pare rau pt TM si pt Oradea dar de ce n-au investit din timp unde trebuia??? de ce asteptam toti pomana de la stat???
dancrisan
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 23:02 | CITEAZA
#55
mizeria din fotbalul romanesc a dat afara. cind m.sandu a cerut audit uefa la echipele cu potentiala participare in cupe europene, a vrut sa procedeze precum curvele. sa faca prima miscare. nici usturoi n-a nincat, nici gura nu-i miroase. de fapt uefa va face un audit a frf si liga de fotbal. dragomir va scapa pentru ca s-a acoperit cu adunarea generala, dar va fi mare jale in fotbalul romanesc. lupescu a gasit o solutie pentru ca i se pregatea responsabilitatea deplina. dar sa nu credeti ca este un inger. uefa va taia in carne vie.
precimax
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:54 | CITEAZA
#54
Dar cum credeti voi ca ar putea fii in liga lu mitica,mai mult de jumatate din echipe din Ardeal.E ceva imposibil de realizat.
ionut_oradea
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:53 | CITEAZA
#53
pacat-aveam o echipa f tanara si talentata,nu stiu daca facem fata in liga 1-dar sigurat fc bihor avea de aratat ca stie sa creasca jucatori tineri si sa practice un fotbal frumos!sa mearga tiganii aia din mioveni daca asa se vrea!in liga 1 nu mai joaca cele mai bune 18 echipe din tara ci alea care hotareste duru!ce pizda masii dupa ce s-a dat licenta pt poli,oradea si bistrita dc contesta el???da cine e el???are chiar asa minte luminata ca sincer ma uit la fata lui si ma cam sperii,cred ca omu nici nu se uita in oglinda,bine ca apare la tv! dute tata si vinde seminte si porum fiert in piata nu fa tu legea in Romania ca nu e decat numele de tine!
sbyx
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:51 | CITEAZA
#52
jegosi spagari Mioveni de la taxa auto pina la licente ,tara de nimic oameni asemenea..
sbyx
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:49 | CITEAZA
#51
Numai cioraneli facute cu bani negri de cei de la Mioveni!De la spaga data ptr.taxa de poluare ptr.a se vinde tigaile alea de Logan,pina la spaga data mafiei FRF-ISTO-LIGISTA RECTE SANDUMITICU.Tara de nimic, oameni asemenea...
ionut_oradea
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:48 | CITEAZA
#50
SA IMI BAG PLA IN MITICI!ce draq e asta,numa echipele din ardeal au probleme ma???ma gunoaielor-ar trebui sa ne facem liga separata-mafiotilor! MUIOVENI !!!! Duru iti doresc atata bine cat dorestti si tu lui Fc bihor!Fotbalul romanesc e doar mafie!joaca in liga 1 cine are pile mai bune si care mai scapa cate o spaga!hai ca sunteti penibili!
soulikah
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:46 | CITEAZA
#49
Corect ar fi sa se gaseasca un program de reesalonare a datoriilor pentru ca pana la urma sunt 3 echipe care si-au meritat locul in Liga 1... Bihorul ca a terminat pe 2 in liga 2, Bistrita ca a fost pe 14 si Timisoara ca a terminat pe 2... Pierde Ardealul 3 echipe in Liga 1 in detrimentul Mioveniului Sportului si Tulcei... care veti vedea la anu' vor face defilare pe locurile de retrogradare... normal ca ajunge de tot rahatu fotbalul nostru cand echipele care merita sunt trimise de comisii in Liga 2 si ajung ultimele saracii de echipe in A
adhi
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:38 | CITEAZA
#48
Fiti fair play ma. Retrogradati toti.
antreprenor
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:36 | CITEAZA
#47
mare pacat...... m-am bucurat aprostu,Oradea merita o echipa in prima liga,nu-mi vine sa cred ce rahat de tara
cristi.rapid
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:31 | CITEAZA
#46
postat de puma20 pe 06.06.2011 21:45
dece ia facut bine lui IANCU ca zbiara si se bate PT POLI??? IANCU ZBIARA SI URLA la adresa arbitrilor si are toate motivele luati meciurile din tur sa vedeti mciuri furate pe fata spre deosebire de tine fan steaua ce sa zici ca arbitri au tinut cu tine vezi meciul cu ccraiova vezi interesul dintre becali si stan si multe alte magari gen valiza....eu cred ca ar fii bine sa vedem ce e in propria curte si pe urma sa comentam de alti!!! fotbalul trebuie curatat si inceput cu SANDU dece nu are nimeni TUPEU?
De ce?Ca el vede tot felu de conspiratii impotriva lu Poli...pretene nu numai Poli a fost furata.Greselile de arbitraj sunt normale si peste tot in lume.Cand a fost vb sa se aplice regulamentu pentru Rapid in litigiu cu TM repede sa se aplice.Amu ca va retrogradeaza se schimba regulamentu pt TM...ii corect?Nu ma intelege gresit sunt din Oradea deci vreau sa se schimbe si eu ca si restu TM.Da Iancu ala ii un gras infect si nasol rau.
dany_rumanito
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:29 | CITEAZA
#45
Aleee aleeee bihoruleeee ramaneti in serie B!!!!
andrei7003
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:27 | CITEAZA
#44
Sper ca Timisoara si Bistrita sa retrogradeze pentru ca asa e corect. Sportul a fost bagat in B fara mila din acelasi motiv fara sa se mai intruneasca CEx`uri... Sau legea e doar pentru unii????
vali12
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:26 | CITEAZA
#43
postat de puma20 pe 06.06.2011 21:45
dece ia facut bine lui IANCU ca zbiara si se bate PT POLI??? IANCU ZBIARA SI URLA la adresa arbitrilor si are toate motivele luati meciurile din tur sa vedeti mciuri furate pe fata spre deosebire de tine fan steaua ce sa zici ca arbitri au tinut cu tine vezi meciul cu ccraiova vezi interesul dintre becali si stan si multe alte magari gen valiza....eu cred ca ar fii bine sa vedem ce e in propria curte si pe urma sa comentam de alti!!! fotbalul trebuie curatat si inceput cu SANDU dece nu are nimeni TUPEU?
dupa ce ca esti analfabet,te mai bagi si ca p(rr)roasta in fata.inclusiv faptul ca nu iti aduci aminte decat de meciul cu craiova,arata ca steaua nu a fost mai deloc ajutata de arbitrii,ba din contra-mai mult a fost dezavantajata.iar iancu este doar un escroc care mai pacaleste doar pe fra-ieri,din pacate tu esti unul dintre ei.
petrusm
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:25 | CITEAZA
#42
SINCER NU MAI SUNTEM IN LUMEA BUNA IN FOTBAL...SUNTEM IN LIGA LU ...SI ECHIPELE LU... REORGANIZARE,,,,OAMENI NOI,ONESTI, ...
petrusm
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:25 | CITEAZA
#41
SINCER NU MAI SUNTEM IN LUMEA BUNA IN FOTBAL...SUNTEM IN LIGA LU ...SI ECHIPELE LU... REORGANIZARE,,,,OAMENI NOI,ONESTI, ...
precimax
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:24 | CITEAZA
#40
Poate pe urmá,vin echipele. Ce lung e campionatu,suntem epuizati. Sa infiinteze si Cupa ligi.
dancrisan
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:23 | CITEAZA
#39
cluburile de fotbal sint societati comerciale. acesti patroni sint de fapt finantatori majoritari (singuri sau cu alti tovarasi)pentru a pastra controlul. dar ei detin multe alte afaceri. mult timp a fost solutia ideala de fraudare, creare imagine si alte interese. asta pentru ca fotbalul este un fenomen de masa si a avut un statut special, acceptat de toata lumea. uefa vrea sa aduca cluburile de fotbal la acelasi statut ca orice alta afacere. sa respecte legile.
petrusm
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:22 | CITEAZA
#38
MIOVENII LUI NIETOIU...COOPERATIVA ORACOLULUI...S-A ALES PRAFUL DE LIGA I ..MAI FRUMOS ESTE DACA NU AR MAI FI ....CINE MAI CUMPARA DREPTURI DE TELEVIZARE CU ECHIPE CAPRA...
precimax
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
06.06.2011, 22:21 | CITEAZA
#37
Dar nu pot fi atit de Fair play,incat sa joace toti la un loc.