FOTO Stupar i-a spart arcada lui Stanciu la pauză! Managerul lui Poli a ajuns la spital

de fbogdan1988 | Vineri, 30 Sep 2011, 20:58 | 51 comentarii

(1/3)

Dan Stupar, antrenorul secund al UTA-ei a avut la pauză un schimb dur de cuvinte cu managerul general al lui Poli, Daniel Stanciu.

Replicile dintre cei doi au degenerat, iar Stupar nu s-a putut abţine şi l-a lovit pe Stanciu cu pumnul. În urma loviturii, bănăţeanul s-a ales cu arcada spartă şi a fost transportat imediat la un spital din Arad.

„A fost un conflict verbal între cei doi, un schimb de replici, iar Dan Stupar, în loc să-şi folosească forţa minţii, a folosit-o pe cea a pumnului", a declarat Gheorghe Chivorchian la Digisport.

Dan Stupar a fost în urmă cu 10 ani antrenor jucător la Poli, echipă pentru care a şi marcat împotriva UTA-ei.

Meciul dintre UTA şi Poli Timişoara s-a terminat cu scorul 0-0, partida fiind transmisă LIVETEXT de Ligab.ro.

Autor: Bogdan Fechită
Foto: Adi Pîclişan

Tag-uri: stupar, stanciu, uta, poli,

» Mai multe articole din categoria Seria a II-a

COMENTARII (51)

ADAUGA UN COMENTARIU
directivoultra_lau
Comentarii: 7
Trimite mesaj
Profil
03.10.2011, 10:16 | CITEAZA
#51
Mamaaaaa ce doare ca v-au tras-o taranii nu-i asa??? Pai ma metropolitanilor(de parca voi ati pus coada la pruna) nu cred ca suportati ideea de a fi in liga 2-a si sa va umileasca niste "tarani" in loc sa bate-ti pe Barcelona era sa va umileasca " taranii de la UTA"... Mandru ca sunt taran si sunt superior unui metropolitan... Iar Stupar va inchis gura asa cum se face la noi la tara... Oricum moaca acelui metropolitan arata cine ai mai taran ...Forta UTA.. Oricand inferiori Aradului la fotbal cel putin... Degeaba ai bani daca nu ai spirit... La ce lot aveti trebuia sa ne bate-ti cu 3-4 goluri diferenta dar cum am spus pe plan fotbalistic nu veti fi peste Arad niciodata si asta doare cel mai rau..
bmc86
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 23:45 | CITEAZA
#50
postat de balckvelvet pe 01.10.2011 09:07
Pentru toti puberii aradeni care se umfla in pene si pentru tinerii jurnalisti care habar nu au pe ce lume traiesc : ca istorie UTA e superioara lui Poli, care n a luat niciodata campionatul! Dar UTA sau Aradul NU sunt superioare Timisoarei din punct de vedere al Isatoriei fotbalului! Chinezul si Ripensia Timisoara au peste 10 titluri de campioana! iar primul meci de fotbal din Romania a fost in Timisoara intre echipe ale Liceului Piarist, nu in Arad ...Relaxati-va, satenilor ...
apropo cu doi ani inainte sa se joace la liceu primu meci din timisoara in Arad la o gradinita din cartierul Vlaicu copii jucau fotbal!!! cred ca ar fi mai potrivit ca acel joc sa fie considerat primul meci din Romania
davitz
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 22:15 | CITEAZA
#49
postat de sunnyboy pe 01.10.2011 16:15
Forta UTA.Va asteptam in liga 1 la Brasov
cred ca ai scris din simpatie sau obligatie!
sunnyboy
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 16:15 | CITEAZA
#48
Forta UTA.Va asteptam in liga 1 la Brasov
neil_10
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 15:53 | CITEAZA
#47
ce bine-mi pare ca ti-a tras o perversa... la cate ai spus ...eu zic Stancule sa te dai deoparte ... "maimutico" ca poate fi si mai rau... nu e totuna sa fii tare'n clanta cu tare'n pumn!
m0flea
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 12:15 | CITEAZA
#46
Sunt Moflea cel istet Mi-o iau in gura si la poponet. Sunt Moflea cel voinic M-a scos chiar mama din buric. Sunt Moflea, bucurestean viteaz Mananc cacat, amestecat cu praz. Plecat-am la United States, Dar m-am intors cu prea mult stres. Te pun rednecks'ii sa muncesti Nu-i traiul chill ca'n Bucuresti. Proaspat ajuns pe Otopeni, M-au tras TZAAARANii din Plopeni Mi-au dat de n-am vazut trei zile Cu ochiul cel maro, in fine. Mergand spre casa cu metroul M-au prins la colt tiganii violenti Si uite asa mi-a luat iar foc popoul Si am plecat cu carca plina de lopeti.
flyarad
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 11:42 | CITEAZA
#45
postat de balckvelvet pe 01.10.2011 09:07
Pentru toti puberii aradeni care se umfla in pene si pentru tinerii jurnalisti care habar nu au pe ce lume traiesc : ca istorie UTA e superioara lui Poli, care n a luat niciodata campionatul! Dar UTA sau Aradul NU sunt superioare Timisoarei din punct de vedere al Isatoriei fotbalului! Chinezul si Ripensia Timisoara au peste 10 titluri de campioana! iar primul meci de fotbal din Romania a fost in Timisoara intre echipe ale Liceului Piarist, nu in Arad ...Relaxati-va, satenilor ...
asa e, ai dreptate! Orgoliile se pare ca depasesc istoria , din pacate!!!!!!
ircfr
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 10:45 | CITEAZA
#44
Iancu ar trebui sa fure 2 perverse in .ula.
flo-tm-ro-poli
Comentarii: 18
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 10:39 | CITEAZA
#43
postat de el__fuerte pe 30.09.2011 21:29
Salarul lui Goga face cat toata leafa utistilor la un loc,si tot nu ne`ati batut..In plus aradenii au avantajul moral k nu s`au vandut niciodata cum a facut Bragadiru,pardon,Poli..Sunt mandru ca sunt aradean.Forza UTA!
se vede ca esti aradean :)) doar ai emblema stelei , nu???? tzarane du-te ca mai ai de cules porumbul .......
balckvelvet
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 09:07 | CITEAZA
#42
Pentru toti puberii aradeni care se umfla in pene si pentru tinerii jurnalisti care habar nu au pe ce lume traiesc : ca istorie UTA e superioara lui Poli, care n a luat niciodata campionatul! Dar UTA sau Aradul NU sunt superioare Timisoarei din punct de vedere al Isatoriei fotbalului! Chinezul si Ripensia Timisoara au peste 10 titluri de campioana! iar primul meci de fotbal din Romania a fost in Timisoara intre echipe ale Liceului Piarist, nu in Arad ...Relaxati-va, satenilor ...
grande.balaci
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 01:02 | CITEAZA
#41
postat de grande.balaci pe 01.10.2011 00:57
mars javra,cisterna plin de rahat!dupa ce ca esti "prosti",te umfli si in pene!!!stai linistit maidenezule ca de la anul o sa postezi pe liga 3,daca exista.
apropo,este omologat stadionul din gruia,sogore!ras de catel,nici de javra nu esti bun!
grande.balaci
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 00:57 | CITEAZA
#40
postat de since1907 pe 30.09.2011 23:19
Am dat click pe jesepe si m-a adus aici,oare am acces aici? Pot sa postez? Dat fiind ca acest loc este al ratatilor..
mars javra,cisterna plin de rahat!dupa ce ca esti "prosti",te umfli si in pene!!!stai linistit maidenezule ca de la anul o sa postezi pe liga 3,daca exista.
netherlands
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
01.10.2011, 00:20 | CITEAZA
#39
Bine ca i-a dat in bostan! Trebuia sa dezumfle si balega cea mare gin cimisoara..
soviet.assault2
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:49 | CITEAZA
#38
na ca l-a julit...
dacia_automobile
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:25 | CITEAZA
#37
O caricatura de om si o gluma de manager este acest individ. Unde putea sa ajunga si el sa lucreze daca nu la timisoara! LOL
m0flea
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:23 | CITEAZA
#36
postat de since1907 pe 30.09.2011 23:19
Am dat click pe jesepe si m-a adus aici,oare am acces aici? Pot sa postez? Dat fiind ca acest loc este al ratatilor..
Poti sigur penttru ca tot ratatzii suntem aici chiar si eu Moflea din Bucuresti.
since1907
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:19 | CITEAZA
#35
Am dat click pe jesepe si m-a adus aici,oare am acces aici? Pot sa postez? Dat fiind ca acest loc este al ratatilor..
m0flea
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:19 | CITEAZA
#34
Ocazional mio sug pe a mea cand nu mio baga nimeni in gura sau in spate. Sunt Moflea din Bucuresti, ma stie tot saitul.
diablo666
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:13 | CITEAZA
#33
vs - o comuna limitrofa a municipiului galatzi )))))))) sa ma cac pe toti militienii,ciobanii de la steaua pulii care nus in stare sa bata o echipa de div c ))))))))))) vb de otelul galati poi spalamati in ciocan de nepoti pe toata echipa lu benfica face cat 1000 a ciobanului))))))))) fortzaaaaaaaaaaaaaaaaaa oteluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu muie lu fc vs - comuna a municipiului galatzi
diablo666
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 23:09 | CITEAZA
#32
fortzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa oteluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu muie lu fc bragadiru si la muntele de cacat bafta in liga a 2 )))))))))))))))) nepotilor
igusamas
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:58 | CITEAZA
#31
hahahaha, chovorchiene hahalero, dar tu cand l-ai luat la suturi de l-au scapat jucatorii lui dinamo cu ce gandeai? =)))))) facusesi minge de fotbal din el, maturai culoarul de la vestiare:))))) acum fie vb intre noi, fata aluia numai pumni cere !
bebe21
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:28 | CITEAZA
#30
in sfarsit a reusit cineva sa ii umble la pupatoare lui Georgel Tzaran Basit Stanciu....alo...domnul manager gura bate cúrúl...
nascut.rapidisti
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:26 | CITEAZA
#29
ia dato lu amanta lu Iancu de ia sarit spérma din gura
alin_sassari
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:24 | CITEAZA
#28
postat de bmc86 pe 30.09.2011 22:02
bai jigodie, ce cauta stema mafiei la echipa aleasa daca esti din arad??? ne facem de ras cu oameni ca tine!!!!!!!!
tantalaule, cum nu va-ti vindut? ati uitat ca de fapt va numiti ,,LIBERTI SALONTA arad,, ....vai de capul vostru
us_mail2
Comentarii: 27
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:24 | CITEAZA
#27
Da ce ba voi credeti ca daca sunt civilizat in dialog cu Imperatorul daca l-as avea in fata mea nu i-as sparge moaka aia de moldovienian !!
qwerty007
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:24 | CITEAZA
#26
Zadkiel,cum faci ca ai doar 1 la comentarii,sa dat kilometrajul peste cap !! Ockiu si el are doar 7 !! Hai numai bine la toata lumea,mai citesc si eu ce scrie lumea pe aici...
tosh88
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:20 | CITEAZA
#25
Istoria nu se uita,se repta!UTA campiona provinciei!V-a durut acel 7-0 din 2002?Dar acel 3-4 din 2003?Ciocu mic si joc de glezne.Forza UTA!
hodoni
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:17 | CITEAZA
#24
Aradul in doliu , la noapte nu puteti dormi , HAI POLI !!!
killerforever
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:13 | CITEAZA
#23
postat de zadkiel pe 30.09.2011 22:05
In orice tara normala din lume cel ce a lovit cu pumnul era scos definitiv din activitatea sportiva! Cand o sa intram si noi in randul lumii!? Am ajuns un popor de maimute salbatice si toti cei care au fost de acord cu fapta sunt maimute si nu homo-sapiens!
Cum sa ajungem un popor normal cand ne injuram ca chiorii pe forumuri facand ratingul ziarelor on line sa creasca desi calitatea discutiilor e la nivelul cel mai de jos? Cand indivizi ca tosh 88 sun lasati sa-si verse frustrarile pe forum fara sa-i baneze nimeni? Ne plangem de guvernanti dar nu ne uitam la noi. Era o vorba: Ca sa schimbi lumea schimba-te mai intai pe tine.
nikonist
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:09 | CITEAZA
#22
postat de zadkiel pe 30.09.2011 22:05
In orice tara normala din lume cel ce a lovit cu pumnul era scos definitiv din activitatea sportiva! Cand o sa intram si noi in randul lumii!? Am ajuns un popor de maimute salbatice si toti cei care au fost de acord cu fapta sunt maimute si nu homo-sapiens!
asa cum ar fi trebuit scos si mimi,cativa ani in urma?
pedrielat
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:08 | CITEAZA
#21
I-a Dat De la Julit =))).Cat S-a Chinuit El sa Faca Spranceana Aia si Ala i-a Dat de la Julit.=)))))))
petrusm
Comentarii: 11
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:07 | CITEAZA
#20
Bine ,problema este ca mai devreme sau mai tarziu mister STANCIU , cu modul sau obraznic de adresare tot isi gasea nasul.. Se pare ca arcada lui STANCIU a intrat in pumnul lui STUPAR .... STANCIULE , fi si tu mai manierat. NU MAI VORBI RASTIT OAMENILOR MAI IN VARSTA...CA AI VAZUT ..RISTI MULT...
nikonist
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:06 | CITEAZA
#19
sunt impotriva violentei dar 'nea Stupar,ai o bere de la mine!
tosh88
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:06 | CITEAZA
#18
Timisorenilor,istoria va face inferiori!!!!!!
zadkiel
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:05 | CITEAZA
#17
In orice tara normala din lume cel ce a lovit cu pumnul era scos definitiv din activitatea sportiva! Cand o sa intram si noi in randul lumii!? Am ajuns un popor de maimute salbatice si toti cei care au fost de acord cu fapta sunt maimute si nu homo-sapiens!
vataselu
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:04 | CITEAZA
#16
bravo ma sper acum sa nu`i dea pedeapsa doar lu ala de la uta sai dea si lu asta de a "castigat concursul de carat bagaje" o merita
tosh88
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:04 | CITEAZA
#15
M--- poli,M--- poli,M---!
89stef89
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:03 | CITEAZA
#14
da' p-asta il bate toate lumea? :)) parca si chivorchian i-a dat-o...
bmc86
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 22:02 | CITEAZA
#13
postat de el__fuerte pe 30.09.2011 21:29
Salarul lui Goga face cat toata leafa utistilor la un loc,si tot nu ne`ati batut..In plus aradenii au avantajul moral k nu s`au vandut niciodata cum a facut Bragadiru,pardon,Poli..Sunt mandru ca sunt aradean.Forza UTA!
bai jigodie, ce cauta stema mafiei la echipa aleasa daca esti din arad??? ne facem de ras cu oameni ca tine!!!!!!!!
parandarat2.2
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:43 | CITEAZA
#12
bine i-a facut
hodoni
Comentarii: 9
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:41 | CITEAZA
#11
V-am tras-o utistilor ! HAI POLI !
ockiu
Comentarii: 8
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:40 | CITEAZA
#10
buhahahaha se pare ca si-a gasit nasu` :) e tare`n gura baiatu'
1745flo
Comentarii: 10
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:35 | CITEAZA
#9
poate ca i-a mai indreptat moaca aia stramba care cere palme!
yo_yo
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:34 | CITEAZA
#8
bine i-a facut. asta e prea prost pt secolul asta. in frunte cu muia de mm. Mu1e la toti pupincuristi. aaa... l-am uitat de bou de la craiova. un dobitoc oridinar... cel mai mare pupincurist
el__fuerte
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:29 | CITEAZA
#7
Salarul lui Goga face cat toata leafa utistilor la un loc,si tot nu ne`ati batut..In plus aradenii au avantajul moral k nu s`au vandut niciodata cum a facut Bragadiru,pardon,Poli..Sunt mandru ca sunt aradean.Forza UTA!
camaras
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:27 | CITEAZA
#6
bai, adica sunt suporter polist, dar si eu i-as trage pumni lui stanciu si mai ales lui iancu-scriu fortat cu litera mica numele marilor conducatori- deci, adica, dupa ce ati distrus echipa cu jocuri de glezna in birou acum o faceti de ras in a doua liga in jocuri cu echipe mediocre...problema e ca nu se trezesc suporterii lui Poli- in sfarsit litera mare- sa-i azvarle pe iancu si ceilalti si sa faca o echipa curata si competitiva...va bateti joc de sigla si memoria acestei echipe...Poli are nevoie de o noua revolutie nu de acest stend bayin care noi suporterii suntem bataie de joc...un bistritean polist!
lukasoil3
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:24 | CITEAZA
#5
pussy
ursul_belciug
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:22 | CITEAZA
#4
Bine ca nu i-a tras Mache una cu manuta lui! Ca acum era murdar pe fata, saracu' Stanciu....
stelistu.de.elita
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:20 | CITEAZA
#3
ce ia traso la fraier.
cpt.ahab
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
30.09.2011, 21:18 | CITEAZA
#2
Pai, nu vedeti ce moaca are Stanciu? Cum sa nu-ti vina sa o infrumusetezi?!