EXCLUSIV A doua echipă căzută în aceeaşi zi! Victoria Brăneşti a fost dezafiliată

de ukrainianrazvan | Miercuri, 29 Feb 2012, 16:13 | 21 comentarii

După ce Săgeata Năvodari s-a retras din seria B1 a ligii secunde, Victoria Brăneşti a fost şi ea dezafiliată

Echipele cad precum spicele în Liga a II-a. Prima a căzut Arieşul Turda, "lanterna roşie" din seria B2. A urmat, în această dimineaţă, Săgeata Năvodari, una din pretendentele la promovare. Victoria Brăneşti este cea de-a treia grupare despre care se ştie sigur că nu va mai juca începînd din retur.

Echipa trebuia să plătească restanţele salariale pînă pe 17 februarie. Termenul a fost amînat pînă azi, dar ilfovenii nu au putut demonstra plata salariilor şi au fost dezafiliaţi. Puţinii jucători rămaşi la echipă vor preda echipamentele şi vor deveni liberi de contract.

"Am auzit şi eu despre decizie. Îmi pare rău că un club cu istorie ca Brăneştiul s-a desfiinţat, însă este bine pentru mine că pot juca din nou fotbal şi pot fi transferat la orice echipă în această iarnă", a declarat, pentru gsp.ro, Vasile Olariu. Fotbalistul evoluase deja pentru două echipe (PFK Oleksandria - Ucraina şi Victoria Brăneşti), ceea ce îl făcea ineligibil pentru a juca la o a treia.

Autori: Vlad Ispas, Răzvan Luţac 

Tag-uri: victoria branesti, ligab.ro,

» Mai multe articole din categoria Seria B1

COMENTARII (21)

ADAUGA UN COMENTARIU
daeso
Comentarii: 26
Trimite mesaj
Profil
05.08.2012, 16:10 | CITEAZA
#21
buna sunt colectionar de fulare romanesti/straine,cine doreste sa vb sau vanda ma poate gasii sa vb la id(ionut.coscaru),astep cu drag pe mess cine doreste va multumesc
zuzatube
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
06.03.2012, 21:31 | CITEAZA
#20
Filme xxx sau * real in oras ori pe webcam.Dar si multe alte surprize placute pe cel mai complet site de adulti din romania www.zuzatube.com
zuzatube
Comentarii: 5
Trimite mesaj
Profil
06.03.2012, 21:30 | CITEAZA
#19
Filme xxx sau * real in oras ori pe webcam.Dar si multe alte surprize placute pe cel mai complet site de adulti din romania www.zuzatube.com
afacerepeviata
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
01.03.2012, 00:21 | CITEAZA
#18
Vrei o afacere numai pentru tine? Vrei sa fii propriul tau sef? Vrei sa ai un venit lunar si cu 4 cifre (in euro)? Lucrezi doar de unde vrei tu, cat vrei tu, ai nevoie doar de o casuta de e-mail si dorinta de reusita. Zero investitie! Trimite un email la afacerepeviata@gmail.com si iti voi spune exact ce trebuie sa faci.
catta81k1
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
01.03.2012, 00:10 | CITEAZA
#17
postat de bestfox pe 29.02.2012 19:52
Prietene, cum sa dezafilieze Liga Profesionista de Fotbal care este formata din totalitatea echipelor din Liga 1 o echipa din Liga 2 unde nu are nici o competenta? Asta e facuta doar asa sa poata spune cineva la procesul care e foarte aproape ca uite, si Branestiul a fost dezafiliat si jucatorii au ramas liberi de contract deci asa se face. Mai consulta actele sa vezi daca nu cumva Branestiul s-a retras din campionat ca nu mai aveau bani, si nici jucatori si le-au dat hartii la aia care mai erau ca sunt liberi.
Echipele nu cred ca au fost dezafiliate...dar ziaristi astia incearca sa mai arunce cate o stire pe langa cele20 cu gigi...echipele se desfiinteza ca nu mai pot asigura organizarea competitilor, plata angajatilor, etc...cred...echipele pot fi dezafiliate de FRF...si cred ca Craiova nu a fost dezafiliata de LPF...ci de FRF...tot de niste KKti
xstream
Comentarii: 50
Trimite mesaj
Profil
01.03.2012, 00:07 | CITEAZA
#16
postat de otelul_galati pe 29.02.2012 18:09
imi aduc aminte de finala de ucl cand a jucat branestiul cu barcelona in anii 200 îHr , ce vremuri , ce istorie :)))
genial :))
danny_florea
Comentarii: 10
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 23:30 | CITEAZA
#15
postat de varsity pe 29.02.2012 23:13
Da' de ce se desfiinteaza astea? Nu cumva ca sa mai intre inca o data steaua si dinamo pe locurile altora?
astea se desfiinteaza ca sa o s.ugi tu .
varsity
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 23:13 | CITEAZA
#14
Da' de ce se desfiinteaza astea? Nu cumva ca sa mai intre inca o data steaua si dinamo pe locurile altora?
blaustein
Comentarii: 21
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 21:28 | CITEAZA
#13
S-au spalat banii care erau de spalat, pe spatele acestei echipe, gata nu mai e nevoie de ea. Maine infiintam o echipa in Afumati, o promovam repede in Liga I, se mai imbogatesc niste bajeti destepti, si uite asa........
joze_maurinio
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 20:02 | CITEAZA
#12
Sa va fie rusine ca nu stiti ISTORIA si GEOGRAFIA acestei MARI echipe.Pai cand juca Branestiul in Liga Diviziei A, Buresbista era mic copil, iar cand aceeasi echipa a luat Sampion Lig, era pe vremea lui Mihai Viteazul (Nume de familie), in lupta cu turcaletii de la GalataFener, a lui Sinan Pasa, victorie cu golul de bronz. Bine ca i-a dezafiliat LPF al ligii a 2-a, condusi de Mitica de la LIGA 2, nu ala de la Liga 1, "e diferiti".
bestfox
Comentarii: 1
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 19:52 | CITEAZA
#11
Prietene, cum sa dezafilieze Liga Profesionista de Fotbal care este formata din totalitatea echipelor din Liga 1 o echipa din Liga 2 unde nu are nici o competenta? Asta e facuta doar asa sa poata spune cineva la procesul care e foarte aproape ca uite, si Branestiul a fost dezafiliat si jucatorii au ramas liberi de contract deci asa se face. Mai consulta actele sa vezi daca nu cumva Branestiul s-a retras din campionat ca nu mai aveau bani, si nici jucatori si le-au dat hartii la aia care mai erau ca sunt liberi.
malakian
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 19:47 | CITEAZA
#10
postat de otelul_galati pe 29.02.2012 18:09
imi aduc aminte de finala de ucl cand a jucat branestiul cu barcelona in anii 200 îHr , ce vremuri , ce istorie :)))
=))))) crima comentariul tau...cum e fuego cu milioane si milioane de fani, asa e victoria, are o istorie de milioane si milioane de ani:))))
gazistu
Comentarii: 95
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 18:34 | CITEAZA
#9
acum sa vb cei drept, dar ce istorie are bictoria branesti? daon colo de treaba ma
terminatorul2
Comentarii: 12
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 18:16 | CITEAZA
#8
A inceput apocalipsa :)))))))))
otelul_galati
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 18:09 | CITEAZA
#7
imi aduc aminte de finala de ucl cand a jucat branestiul cu barcelona in anii 200 îHr , ce vremuri , ce istorie :)))
iul
Comentarii: 3
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 17:57 | CITEAZA
#6
AOLEOOOO CE PROBLEMA PENTRU FRF SI LPF CA AU DEZAFILIAT O ECHIPA CU TRADITIA BRANESTIULUI CINE DRAQU TE-A FACUT ZIARIST ?
kily
Comentarii: 8
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 17:33 | CITEAZA
#5
ce istorie si traditie are branestiul in fotbalul romanesc?! incredibil!
fcsteauabucuresti
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 17:24 | CITEAZA
#4
trebue sa trecem la 16 in prima liga!!! daca nu o sa se aleaga prafu de fotbalul romanesc
member
Comentarii: 4
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 16:58 | CITEAZA
#3
cea mai mare istorie o are branestiu :))) un an in liga 1 :))
robotzel
Comentarii: 6
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 16:54 | CITEAZA
#2
Acum sa fim seriosi. Si Victoria Branesti este o echipa cu istorie?
iamdanielb
Comentarii: 2
Trimite mesaj
Profil
29.02.2012, 16:30 | CITEAZA
#1
jale mare